Postęp jako siła napędowa Faulhaber

Postęp jako siła napędowa Faulhaber Faulhaber

W 1961 roku Faulhaber postanowił wkroczyć na północnoamerykański rynek – to ogromny krok dla firmy produkującej małe napędy. Ta decyzja okazała się bardzo trafna, ponieważ pomogła firmie osiągnąć sukces. Założona pod nazwą Micromo w Cleveland (Ohio) firma przeniosła się do Clearwater (Floryda) na początku lat 90. XX w. Firma od samego początku była ważną częścią międzynarodowej organizacji Faulhaber Group, a w 2019 roku została w pełni zintegrowana, a jej nazwę zmieniono na Faulhaber Micromo. Każdego dnia dziewięćdziesięciu trzech pracowników z zaangażowaniem pracuje na rzecz naszej działalności, klientów i partnerów.

Centrum kompetencji opracowujące kompletne rozwiązania

Historia, której początkiem był pomysł i założenie firmy ponad 60 lat temu, doprowadziła do powstania przedsiębiorstwa, które oferuje i sprzedaje wysokowydajne systemy napędowe Faulhaber na całym rynku północnoamerykańskim. Dzięki dużemu zakładowi produkcyjnemu, dobrze wyposażonemu warsztatowi i własnemu laboratorium testowemu w Clearwater wszystko jest możliwe. Od prac nad indywidulanymi rozwiązaniami dla klientów, przez produkcję i montaż różnych komponentów, aż po wsparcie techniczne i rozwiązywanie problemów. Każdy projekt opiera się na harmonogramie opracowanym dzięki zrozumieniu wymogów związanych z urządzeniem.

Dodatkowo uwzględnienia on proces projektowania przez zespół i jest realizowany w ścisłym porozumieniu z klientem aż do samego końca. Kompleksowe zarządzanie projektami z uwzględnieniem wszystkich działów pozwala opracowywać najlepsze rozwiązania i wsparcie. Faulhaber jako dostawca kompleksowych usług zapewnia klientom wiele korzyści: pozyskiwanie wszystkiego od jednego dostawcy, najwyższą jakość i jednoczesne obniżenie kosztów.

Szczególna uwaga jest przykładana do specjalistycznej wiedzy na temat produktów i procesów produkcyjnych w branży technologii medycznych oraz do związanych z nimi wymagań. Dotyczy to zastosowań do obrazowania medycznego – takich jak te używane do zdjęć rentgenowskich – oraz urządzeń i robotów chirurgicznych. Konieczne jest zrozumienie charakterystyki tego segmentu rynku, zagwarantowanie zgodności z międzynarodową normą ISO 13485 dotyczącą urządzeń medycznych oraz spełnianie rygorystycznych wymogów określonych przez FDA.

Rynek, wymagania i rozwiązania Faulhaber

Zespół doświadczonych inżynierów i projektantów dysponuje rozległą wiedzą specjalistyczną pozwalającą mu realizować indywidualne zamówienia, zlecenia konfiguracji oraz zamówienia do zastosowań wymagających specjalnych funkcji. Indywidualne, dopasowane do klienta rozwiązania napędowe stanowią około 70% realizowanych zamówień – pozostałe 30% to standardowe lub lekko zmodyfikowane produkty z portfolioFaulhaber. Ogólnie wymagania na tym rynku można opisać jednym zdaniem: innowacyjne i indywidualnie dopasowane rozwiązania są bardzo popularne wśród klientów i partnerów biznesowych. Dotyczy to nie tylko segmentu technologii medycznej, ale też branży automatyzacji lotnictwa i przemysłu, w której odnotować można coraz większe zapotrzebowanie na roboty.

Wiele różnych życzeń i pomysłów, jeszcze więcej możliwości. Aby sprostać popytowi na produkty o konkretnych specyfikacjach lub rozszerzonym zestawie funkcji albo nietypowe rozwiązania, zespół projektowy Faulhaber Micromo polega na sprawdzonej wiedzy specjalistycznej oraz, w niektórych wypadkach, na eksperymentalnym podejściu, które można opisać jako „trystorming”: sprawdzane są różne opcje w celu znalezienia tej, która pozwoli najlepiej spełnić wymagania projektowe w krótkim czasie. Następnie prace koncentrują się na optymalizacji kosztów i weryfikacji projektu. W przypadku przemysłu, realizacja tego procesu nie zajmuje wiele czasu, jednak w branży technologii medycznych, ze względu na przepisy FDA wymagana jest drobiazgowa weryfikacja. Wypróbowanie różnych podejść i realizacja celów projektowych wymaga zaangażowania już od wczesnych etapów procesu. Eksperci Faulhaber mogą służyć klientom wsparciem i ściśle pomagać w realizacji projektu na każdym etapie: od pomysłu przez prototyp aż po gotowy produkt. Doświadczenie, elastyczność i jakość Faulhaber jest doceniana zarówno przez dużych klientów, jak i przez startupy – nierzadko pojedyncze zlecenia stają się początkiem ścisłej, wieloletniej współpracy.

7 pytań do Lance’a Horty, CEO Faulhaber Micromo

Postęp jako siła napędowa Faulhaber zdjęcie w treści artykułuPracuje Pan w Faulhaber Micromo już od jakiegoś czasu, najpierw jako dyrektor operacyjny, a od stycznia 2023 roku jako CEO. Jak ocenia Pan sytuację po nieco ponad roku za sterami firmy?

Mam szczęście pracować w FAULHABER od ponad 18 lat. W tym czasie inwestycje w zespół, wytrwałość i podejście zorientowane na sukces pozwoliło nam osiągnąć bardzo wiele. COVID, napięcia polityczne i trudna sytuacja gospodarcza stały się w ostatnich latach zalążkiem wielu ogromnych wyzwań, które pojawiły się z dnia na dzień, bez zapowiedzi. Opierając się na naszych głównych wartościach, mogliśmy osiągać kolejne ważne cele rozwoju mimo trudnych, niepewnych czasów. Pozostajemy bardzo silni i jesteśmy gotowi, aby w przyszłości osiągać kolejne sukcesy i rozwijać się dalej.

Jak zapamiętał Pan okres pandemii COVID-19? Jakie trudności lub możliwości przyniósł on firmie?

Pojawienie się koronawirusa bez wątpienia wpłynęła na wszystkie obszary życia. Największym wyzwaniem było prawdopodobnie przezwyciężenie strachu przed nieznanym. Musieliśmy stawić czoła gwałtownie zmieniającej się sytuacji i przepisom oraz ogromnym wyzwaniom, dysponując niewielką wiedzą. W przypadku wszystkich podejmowanych przez nas działań największe znaczenie miało dla nas bezpieczeństwo pracowników i klientów. Bardzo satysfakcjonujący był dla nas fakt, że nasze produkty mogły być pomocne w tej trudnej sytuacji. Choć napotykaliśmy na trudności z dotrzymaniem terminów i zagwarantowaniem wymaganych ilości produktów, chcieliśmy, aby nasi klienci mieli poczucie, że Faulhaber to silny, niezawodny partner wart nawiązania długoletniej strategicznej współpracy. Udało nam się też pozyskać nowych klientów z sektora medycznego, co pozwoliło nam dobrze wykorzystać moce produkcyjne i rozwinąć się.

Proszę pokrótce opowiedzieć, czym różni się rynek amerykański od europejskiego?

Z technicznego punktu widzenia amerykańscy inżynierowie koncentrują się na szybkim rozwoju, często zwracając uwagę na innowacyjność, elastyczność i możliwość adaptacji podczas realizacji projektu. Z kolei na rynku europejskim ścisłe ramy prawne i nacisk na zrównoważony rozwój wymuszają od inżynierów koncentracji na zgodności z przepisami i ochronie środowiska, w związku z czym proces opracowywania produktów jest bardziej metodyczny i zrównoważony. Na obu rynkach wymagany jest wysoki poziom umiejętności technicznych oraz innowacyjność, ale podejście i priorytety podczas realizacji projektów odzwierciedlają istniejące między USA i Europą różnice dotyczące kultury prowadzenia działalności biznesowej oraz ram prawnych.

Z czym Pana zdaniem wiąże się największy potencjał na przyszłość – z kierunkiem działalności firmy, nowymi projektami czy z rynkiem?

Firma Faulhaber od zawsze była liderem technologii. Niedawno określona przez nas filozofia i główne wartości podkreślają naszą chęć dalszego inwestowania w technologie, które umożliwiają opracowywanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań na świecie. Do naszej oferty trafiły ostatnio nowe linie produktów, a w planach na bieżący i następny rok mamy wprowadzenie na rynek nowych generacji silników. Jestem przekonany, że te produkty, razem z najnowszymi liniami BXT i GPT, zapewnią nam przewagę rynkową.

Czego Pana zdaniem będą dotyczyć konkretne wyzwania lub trendy?

Myślę, że jednym z wyzwań będzie zachowanie wierności naszym podstawowym wartościom i uniknięcie wpływów z zewnątrz. Podam przykład: często natykam się na artykuły i badania dotyczące skuteczności pracy zdalnej i/lub hybrydowej w ramach ogólnej debaty na temat powrotu pracowników do biur. Dodatkowe badania wskazują, że pracownicy najbardziej cenią elementy takie jak elastyczność, wynagrodzenie, dodatkowe świadczenia, kultura firmy i poczucie celu. Nasze podstawowe wartości zawsze zakładały inwestowanie w członków naszego zespołu i dbanie o nich. Nadal kierując się tymi wartościami i rozumiejąc zewnętrzne wpływy, będziemy nadal podejmować najlepsze decyzje.

Jako specjaliści w dziedzinie napędów możemy oferować naszym klientom ogromną wartość dodaną, wiedzę w zakresie analizy wartości oraz inżynierii wartości. Nasze możliwości w zakresie montażu i produkcji pozwalają klientom obniżyć koszty oraz ograniczyć ryzyko i złożoność łańcucha dostaw dzięki współpracy z Faulhaber. W przyszłości wykorzystanie najnowszych rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji może pomóc nam dostarczać klientom innowacyjne rozwiązania o doskonałej wartości oraz bardziej efektywnie rozszerzać grono klientów.

Jakiej przyszłości życzy Pan sobie dla Faulhaber Micromo?

Chcemy kontynuować tradycję oferowania rozwiązań napędowych Faulhaber do innowacyjnych, ważnych i przełomowych zastosowań. Jednocześnie pragniemy być dla pracowników firmą, w której spędzają całe swoje zawodowe życie, budując dziedzictwo Faulhaber, a później mogą przejść na emeryturę, mając poczucie, że zrealizowali swoje osobiste cele i marzenia. Doskonale byłoby, gdyby taka sytuacja pozwoliła nam też co roku spełniać nasze założenia dotyczące wyników sprzedaży.

Ostatnie pytanie: co najbardziej fascynuje Pana w produktach Faulhaber lub w ich konkretnym zastosowaniu?

To zadziwiające, jaka siła drzemie w tych bardzo małych systemach napędowych i jakie są ich możliwości. Zdolność wykonywania ekstremalnie dokładnych i kontrolowanych ruchów umożliwia poprawę rezultatów zabiegów chirurgicznych, jakości życia, a nawet prowadzi do opracowania metod leczenia konkretnych przypadłości.

Źródło: Faulhaber

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 10-11-12/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę