elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Komunikujące się zasilacze

Wago
Reklama
Reklama

Zasilacze na szynę DIN serii Pro 2 firmy Wago można rozszerzyć o moduł komunikacyjny do wymiany danych ze sterownikiem PLC lub bramą IoT, dzięki czemu nadają się one do digitalizacji różnych systemów.

Dostępne w ofercie Conrad Electronic dwa nowoczesne zasilacze na szynę DIN z serii Pro 2 firmy Wago dysponują mocą odpowiednio 480 i 960 W. Mogą one zostać wyposażone w zatrzaskowy moduł komunikacyjny, który umożliwia zasilaczom komunikację ze sterownikiem PLC lub bramą IoT, co pozwala na wygodną i niezawodną integrację z odpowiednią infrastrukturą.

Reklama

Za pośrednictwem modułu komunikacyjnego zasilacze serii Pro 2 stale wymieniają dane. Obecnie stosowane są standardowe protokoły, takie jak IO-Link i Modbus RTU. W przyszłości będą również używane protokoły oparte na sieci Ethernet, takie jak Modbus TCP, MQTT i Ethernet IP. Ciągły monitoring jest możliwy dzięki funkcjom monitorowania urządzeń.

Instalatorzy elektryczni zatrudnieni w przemyśle, a także firmy specjalizujące się w budowie szaf sterowniczych oraz instalatorzy systemów mogą korzystać z rozwiązań zasilających serii Pro 2, w celu optymalizacji zużycia energii poprzez ocenę i analizę danych, takich jak wartości prądu, napięcia i mocy. W trybie gotowości centralny sterownik PLC może być używany do wyłączania zdecentralizowanych źródeł zasilania w częściach systemu za pomocą sygnału sprzętowego lub polecenia magistrali, aby oszczędzać energię.  

W zastosowaniach, w których należy uwzględnić obniżenie wartości znamionowej prądu, a zatem nie można przekroczyć określonej wartości prądu, wbudowane urządzenie do pomiaru prądu  może wygenerować ostrzeżenie i skutecznie zapobiec przeciążeniu.

Reklama

Szybkie i niezawodne wyzwalanie wyłączników jest możliwe dzięki krótkotrwałym prądom wyjściowym do 600%. Ponadto rozwiązanie zasilające umożliwia szybkie ładowanie kondensatorów i szybsze przełączanie styczników, dzięki prądowi wyjściowemu o wartości 150% przez 5 sekund.

Zasilacze serii Pro 2 są odpowiednie do stosowania w rozszerzonym zakresie temperatur od -40 do +70°C.

Źródło: Conrad Electronic

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama