Inteligentny układ zarządzania energią dostępny w Farnell

Inteligentny układ zarządzania energią dostępny w Farnell Nordic Semiconductors

Farnell dodał układ scalony do zarządzania zasilaniem nPM1300 firmy Nordic Semiconductors do swojej oferty półprzewodników, aby rozwinąć portolio urządzeń  łączności. 

nPM1300 oferuje uproszczone rozwiązanie do projektowania systemów poprzez integrację podstawowych funkcji niezbędnych w projektach wbudowanych w jedną, kompaktową obudowę. Wysoce wydajna regulacja mocy zapewnia projektantom dłuższy czas pracy i wydajne ładowanie akumulatorów, przy jednoczesnej redukcji liczby wymaganych komponentów.

nPM1300 integruje wiele inteligentnych funkcji zarządzania systemem, w tym wbudowaną funkcję twardego resetu dla jednego lub dwóch przycisków, dokładny pomiar poziomu naładowania akumulatora, funkcję watchdog na poziomie systemu, ostrzeganie o utracie zasilania i przywracanie sprawności po nieudanym rozruchu. Są one zwykle dodawane przy użyciu dyskretnych komponentów w konstrukcjach z wbudowanym modułem Bluetooth Low Energy (LE), podczas gdy nPM1300 zawiera je w jednym pakiecie.

 Kluczowe składowe układu zarządzania energią nPM1300 to:

  • ładowarka baterii 800 mA,
  • dwa regulatory DCDC 200 mA,
  • dwa przełączniki obciążenia 100 mA, alternatywnie 50 mA LDO,
  • pięć GPIO,
  • trzy sterowniki LED,
  • sterowanie poprzez TWI kompatybilne z I2C,
  • kompatybilność z USB-C.

NPM1300 to atrakcyjny dodatek do naszego portfolio ze względu na liczne korzyści, jakie oferuje programistom. Każda dodatkowa oszczędność czasu i miejsca na rozwój produktu przynosi benefit użytkownikowi końcowemu i szerszemu rynkowi – Jose Lok, Product Category Director.

Nordic Semiconductor odgrywa kluczową rolę w urzeczywistnianiu bezprzewodowej przyszłości i z pasją angażuje się w technologię bezprzewodową o ultraniskim poborze mocy.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę