Farnell rozszerza ofertę tranzystorów MOSFET od Toshiba

Farnell rozszerza ofertę tranzystorów MOSFET od Toshiba Farnell

Nowa linia tranzystorów MOSFET mocy z kanałem N jest teraz dostępna dla deweloperów w różnych zastosowaniach, w tym w motoryzacji, zielonej energii, przemysłowych układach sterowania, zasilaczach i urządzeniach gospodarstwa domowego z możliwością ładowania.

Farnell ogłosił, że dodaje ponad 250 nowych produktów Toshiba do swojej oferty, w tym nową linię N-kanałowych tranzystorów MOSFET mocy. Nowo dodane produkty obsługują zarówno wysokie napięcie, około 600–650 V, jak i niskie napięcie w zakresie 30–150 V.

Globalny rynek półprzewodników szybko się rozwija. Chociaż popyt na półprzewodniki w zastosowaniach motoryzacyjnych jest od pewnego czasu na nagłówkach gazet, nie należy zapominać, że istnieje wiele innych zastosowań, w których popyt rośnie równie szybko, jeśli nie szybciej – powiedział Ibtissame Krumm, Farnell Senior Supplier Account Manager. To, co napędza większość z tych zastosowań, to tranzystory MOSFET mocy, które oprócz bardziej znanego wykorzystania w motoryzacji, są także stosowane w rozwiązaniach zielonej energii w falownikach słonecznych i pompach ciepła, przemysłowych elementach sterujących, zasilaczach oraz akumulatorowych urządzeniach gospodarstwa domowego, takich jak bezprzewodowe narzędzia ogrodnicze. Wydajność tranzystorów MOSFET mocy ma kluczowe znaczenie dla ogólnej wydajności systemu takich urządzeń, a dla inżynierów ds. rozwoju jest często punktem wyjścia dla każdego nowego projektu.

Klienci Farnell zaangażowani w rozwój nowych produktów potrzebują łatwego i szybkiego dostępu do tych krytycznych komponentów do projektowania, testowania, oceny, prototypowania i wprowadzania na rynek nowych koncepcji. W związku z tym partnerstwo Farnell z Toshiba, w połączeniu z możliwościami nowego zakładu Toshiba produkującego 300-milimetrowe półprzewodniki mocy, zapewni, że obie firmy będą w stanie wspierać wzrost popytu na wysokiej jakości tranzystory MOSFET, a także wiele innych produktów półprzewodnikowych. 

Niektóre z nowych tranzystorów MOSFET dostępnych obecnie w ofercie Farnell obejmują:

  • Tranzystor MOSFET mocy TPH3R10AQM: To urządzenie oparte na procesie U-MOS-X zapewnia ulepszoną rezystancję włączenia i bezpieczny obszar roboczy. Urządzenie idealnie nadaje się do wymagających zastosowań, takich jak przełączanie zasilaczy w centrach danych, komunikacyjnych stacjach bazowych i wielu zastosowaniach przemysłowych.
  • Seria DTMOSVI: TK055U60Z1 to pierwszy produkt z serii 600V DTMOSVI, który jest oparty na procesie najnowszej generacji Toshiba, a charakteryzuje się strukturą super złącza, powszechnie uznawaną za najnowszy przełomowy moment dla tranzystorów MOSFET mocy. Nowe tranzystory MOSFET charakteryzują się współczynnikiem RDS(on) wynoszącym zaledwie 55 mΩ, co stanowi poprawę o 13% w porównaniu z podobnymi urządzeniami Toshiba z serii DTMOSIV-H. 
  • Tranzystor MOSFET mocy TPH9R00CQ5: Nowy tranzystor MOSFET mocy oparty na procesie U-MOS X-H Trench jest przydatny w wysokowydajnych zasilaczach impulsowych, takich jak te używane w komunikacyjnych stacjach bazowych, a także w innych zastosowaniach przemysłowych. W wysokowydajnych rozwiązaniach zasilania, które wykorzystują prostowanie synchroniczne, ważna jest wydajność odzyskiwania wstecznego. Nowy TPH9R00CQ5 wyposażony jest w szybką diodę korpusu, która zmniejsza ładunek odzysku wstecznego (Qrr) o około 74% (typowo do 34 nC) w porównaniu do istniejącego urządzenia, takiego jak TPH9R00CQH. 
  • Tranzystor MOSFET mocy XPQR3004PB: To nowe urządzenie wykorzystuje zaawansowane możliwości rozpraszania ciepła do obsługi większych prądów samochodowych. Urządzenie 40 V oferuje wyższe możliwości prądowe i niższe wartości rezystancji włączenia w ulepszonych termicznie pakietach L-TOGLTM.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę