Farnell dodaje do swojej oferty przyrządy Dwyer

Farnell dodaje do swojej oferty przyrządy Dwyer Farnell

Farnell ogłosił znaczne rozszerzenie swojej oferty czujników, oprzyrządowania i produktów przemysłowych o portfolio Dwyer Instruments, firmę produkujacą innowacyje rozwiązania w zakresie oprzyrządowania dla globalnych rynków HVAC i automatyzacji procesów.

Dwyer Instruments szczyci się długą historią innowacji w projektowaniu i produkcji czujników pomiarowych, które zapewniają doskonałą wydajność. Produkty firmy są używane każdego dnia w kluczowych procesach systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji na całym świecie.  

Produkty Dwyer dostępne w Farnell obejmują:

  • Różnicowe mierniki ciśnienia Magnehelic serii 2000: To wszechstronne i niezawodne rozwiązanie do pomiaru niskiej różnicy ciśnień. Dzięki 81 modelom i 27 opcjom w ofercie klienci mogą znaleźć idealny miernik do swoich potrzeb. Wyposażony w opatentowany przez Dwyer mechanizm ruchu miernika Magnehelic, manometr serii 2000 szybko wskazuje ciśnienie powietrza lub gazów niekorozyjnych, zarówno dodatnie, ujemne (próżnia), jak i różnicowe. Miernik jest odporny na wstrząsy, wibracje, nadmierne ciśnienie oraz na warunki atmosferyczne zgodnie z IP67. Opcja wysokiej dokładności jest dwukrotnie bardziej dokładna niż standardowy miernik. Nadaje się między innymi do monitorowania filtrów, dmuchaw, wentylatorów i kanałów.
  • Przepływomierz akrylowy serii VF Visi-Float: To linia przepływomierzy z bezpośrednim odczytem, precyzyjnie obrobionych, z przezroczystym korpusem akrylowym, odpowiednich zarówno do gazu, jak i cieczy. Produkcja przepływomierzy Visi-Float jest poparta ponad 60-letnim doświadczeniem w obróbce przyrządów akrylowych. Seria ta składa się ze skal 51 mm (2”) i 102 mm (4”) z opcjonalnymi precyzyjnymi zaworami dozującymi. Ma szeroką gamę zastosowań, w tym w sprzęcie medycznym, laboratoryjnym, próbnikach powietrza, analizatorach gazu, monitorach zanieczyszczeń, wtryskiwaczach chemicznych i przedmuchiwaniu szaf.

Doświadczenie Dwyer w produkcji precyzyjnych czujników środowiskowych, przepływu i poziomu jest imponujące, a szeroki asortyment czujników i powiązanych produktów Dwyer jest wspaniałym dodatkiem do naszej oferty – powiedziała Sarah Priebe, Farnell Product Segment Leader.

Jesteśmy bardzo podekscytowani tym partnerstwem. Farnell to zaufany partner znany z tego, że posiada w swoich magazynach najlepiej sprzedające się produkty, aby  sprostać potrzebom swoich klientów. Nasi klienci skorzystają na bezpośrednim dostępie do najnowocześniejszych produktów Dwyer, a także do wiedzy technicznej Farnell – powiedział John Grimm, Dwyer Instruments Senior Manager, Global Channel Account. Farnell ma ugruntowane relacje z szeroką grupą użytkowników końcowych, które pomogą rozszerzyć wertykalny zasięg Dwyer na nowych rynkach – dodał.

Źródło: Farnell 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę