elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Inteligentna wiata przystankowa z modułami fotowoltaicznymi

Pixabay
Reklama
Reklama

Uroczyste otwarcie przystanku miało miejsce 30 września 2021 r. przy ul. Lisa Kuli w Rzeszowie. Inteligentna wiata przystankowa jest jednym z szerokiej gamy nowoczesnych produktów smart city produkcji ML Systemu, które wpisują się w obecne trendy designu, wykorzystują najnowsze technologie informacyjno-komunikacyjne oraz fotowoltaiczne i dzięki temu podnoszą jakość życia mieszkańców.

Koncepcja inteligentnej wiaty przystankowej powstała w myśl zasady zrównoważonego rozwoju i z zachowaniem równowagi między miejską infrastrukturą a środowiskiem naturalnym. W fotowoltaicznej wiacie przystankowej zintegrowanych jest wiele ważnych i użytecznych funkcji wykorzystujących najnowsze technologie i wpływających na komfort pasażerów. Są to m.in.: funkcja ogrzewania przestrzeni wewnętrznej wiaty oraz ławka z funkcją grzania, wyświetlacz zmiennej treści zintegrowany z szybą wiaty, na którym w sposób dynamiczny prezentowane są rozkłady jazdy, ładowanie urządzeń mobilnych w sposób indukcyjny (bezprzewodowy) i przewodowy (USB), dostęp do sieci Wi-Fi dla pasażerów, komora na defibrylator zintegrowana z przystankiem – szuflada pod ławką i graficzna instrukcja udzielania pierwszej pomocy – nadruk ceramiczny pod ławką.

Reklama

Przystanek jest zasilany ekologiczną energią dzięki zastosowaniu wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych produkcji ML System. Pozostałe technologie wykorzystane do produkcji przystanku to m.in. zaawansowana obróbka szkła – grawer z podświetleniem krawędziowym,nadruk ceramiczny na szkle oraz szyba zespolona wraz z elektronicznym wyświetlaczem – mówił Dawid Cycoń, prezes ML System.

Ludzie

Cieszę się, że najnowocześniejszy w Polsce przystanek zasilany energią słoneczną stanął właśnie w Rzeszowie. Rzeszów to miasto ludzi młodych otwarte na nowoczesne rozwiązania podnoszące jakość życia mieszkańców, a jednocześnie dbające o zrównoważony rozwój infrastruktury miejskiej z poszanowaniem środowiska naturalnego – oznajmił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Reklama

Zaprojektowanie w przystanku specjalnej przestrzeni skierowanej do urządzenia AED, które ratuje życie, jest bardzo dobrym pomysłem. Współgra to z projektem #DajemySerce, który realizuje Centrum Medyczne Medyk. W ramach tego przedsięwzięcia, wspólnie z samorządem, firmami i instytucjami, angażujemy się w poprawę jakości życia mieszkańców i pracujemy nad tym, aby w przestrzeni miejskiej było znacznie więcej urządzeń AED – stwierdził dr Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego Medyk.

Źródło: ML System

 

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama