elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Harting: w kierunku Connectivity+

Harting
Reklama
Reklama

Mimo odwołania targów SPS w Norymberdze, firma Harting zaprezentuje swoim potencjalnym klientom całe swoje obecne portfolio podczas wirtualnych spotkań z ekspertami, wywiadów i webinarów. Harting Technology Group dostarcza informacje w formacie wirtualnym na temat wszystkich swoich nowych rozwiązań łączności dla transformacji przemysłowej: All for Ethernet, All for PCB, All for Energy, a także nowych rozwiązań dla automatyzacji, elektryfikacji i dekarbonizacji.

Tradycyjnie już Philip Harting, dyrektor generalny Harting Technology Group, otworzył konferencję prasową podsumowaniem minionego roku obrotowego.

Reklama

Pomimo niesprzyjających warunków osiągnęliśmy znakomity wynik. Wygenerowaliśmy znaczny, dwucyfrowy wzrost, po niewielkim wzroście w sezonie 2019/20. Wzrost odnotowano w prawie wszystkich sektorach, rynkach i regionach. Firma czerpie korzyści ze swojej szerokiej pozycji i potężnych rozwiązań łączności dla transformacji przemysłowej. Najwyraźniej pandemia nadała cyfryzacji dodatkowego impetu – Zwłaszcza ubiegły rok pokazał nam, że to jest właśnie właściwe podejście do wyznaczania naszego kursu w przyszłość. W końcu przyszłość kryje przed nami wiele wyzwań.

Wąskie gardła w dostawach spowodowane niedoborami materiałów i niestabilnymi łańcuchami dostaw to obecne wyzwania, które nadal będą miały duże znaczenie w przyszłości. Rosnące ceny energii, ogromne wysiłki związane z wymaganiami transformacji energetycznej i oczekiwana wysoka stopa inflacji to czynniki, które dotyczą zarówno Grupy Technologicznej, jak i reszty branży, i na które pilnie potrzebne są odpowiedzi. W Harting Technology Group sposób na sprostanie obecnym wyzwaniom, przy aktywnym reagowaniu na megatrendy na poziomie społecznym i technologicznym, określany jest jako „Connectivity+”.

Myślimy, że Connectivity+ w spójnej triadzie: społeczne megatrendy zrównoważonego rozwoju, (de)globalizacji i zmian demograficznych, są siłą napędową technologicznych megatrendów modułowości, autonomii i cyfrowych bliźniaków. To nasze bariery ochronne dla Connectivity+ – tak dr Kurt Bettenhausen, członek Zarządu ds. Nowych Technologii i Rozwoju, wyjaśnił ową koncepcję. – W oparciu o te społeczne i technologiczne megatrendy opracowujemy produkty i rozwiązania, które zawsze stawiają korzyści klientów na pierwszym miejscu. Krótko mówiąc, kształtujemy łączność przyszłości za pomocą rozwiązań, które zapewniają innowacyjną wartość dodaną dla naszych klientów.

Stale rozwijamy naszą ofertę Ethernet i umożliwiamy naszym partnerom i klientom budowanie niezawodnych sieci do zastosowań przemysłowych za pomocą naszych produktów. Łącząc komunikację opartą na protokole IP, i technologię inteligentnych czujników, możemy może na nowo zdefiniować piramidę automatyzacji od czujników po chmurę – podkreślił Ralf Klein, dyrektor zarządzający Harting Electronics.

Reklama

Protokół Ethernet stał się najważniejszym standardem komunikacyjnym w automatyce przemysłowej. Rosnące szybkości transmisji i tendencja do miniaturyzacji wymagają nowego podejścia w infrastrukturze danych. Nowy i zajmujący niewiele miejsca Ethernet z pojedynczą parą warstwy fizycznej (SPE) podbija teraz również ostatnie obszary na poziomie pola.

Techniczne megatrendy modułowości i elastyczności są ważniejsze niż kiedykolwiek w rozwoju urządzeń. Ponadto czasy opracowywania stają się coraz krótsze, a prototypowanie nabiera dodatkowego znaczenia. Powiązane rozwiązania łączności firmy Harting w skrócie to har-modular i har-flex.

Zwiększanie efektywności energetycznej jest istotne we wszystkich obszarach przemysłu – tendencja do oszczędzania zasobów jest tutaj również motorem napędowym technologii – jak podkreślił w tym kontekście Norbert Gemmeke, dyrektor zarządzający Harting Electric.

Bezpieczna i bezproblemowa technika przyłączeniowa do modułowych jednostek akumulatorowych tworzących systemy magazynowania energii (ESS) to kluczowy temat w obszarze „Wszystko dla energii”.

Kable są tu najważniejsze pod względem wydajnego montażu plug & play. Prefabrykowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb skracają czas instalacji, minimalizują nakłady na okablowanie na miejscu, zapewniając jednocześnie maksymalne bezpieczeństwo – powiedział Christian Schumacher, dyrektor zarządzający Harting Customized Solutions.

Trendy miniaturyzacji i modularyzacji nadal napędzają rozwój technologiczny w branży i stale wymagają nowych rozwiązań i produktów. Oprócz wspomnianych już rozwiązań Ethernet i PCB (har-modular, ix Industrial i har-flex) Harting prezentuje teraz rozwiązania z zakresu złącz przemysłowych „heavy-duty”. Harting konsekwentnie rozwija również swoje usługi i narzędzia związane z inżynierią cyfrową. „Centrum Kompetencji Transformacji Cyfrowej” Technology Group, które zostało utworzone specjalnie w tym celu, postawiło sobie za zadanie oferowanie użytkownikom wieloaspektowej gamy usług cyfrowych umożliwiających im efektywniejsze projektowanie rozwoju produktów. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat oferty przedstawionej przez Harting należy kontaktować się bezpośrednio z firmą.

Źródło: Harting

 

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama