Harting: w kierunku Connectivity+

Harting: w kierunku Connectivity+ Harting

Mimo odwołania targów SPS w Norymberdze, firma Harting zaprezentuje swoim potencjalnym klientom całe swoje obecne portfolio podczas wirtualnych spotkań z ekspertami, wywiadów i webinarów. Harting Technology Group dostarcza informacje w formacie wirtualnym na temat wszystkich swoich nowych rozwiązań łączności dla transformacji przemysłowej: All for Ethernet, All for PCB, All for Energy, a także nowych rozwiązań dla automatyzacji, elektryfikacji i dekarbonizacji.

Tradycyjnie już Philip Harting, dyrektor generalny Harting Technology Group, otworzył konferencję prasową podsumowaniem minionego roku obrotowego.

Pomimo niesprzyjających warunków osiągnęliśmy znakomity wynik. Wygenerowaliśmy znaczny, dwucyfrowy wzrost, po niewielkim wzroście w sezonie 2019/20. Wzrost odnotowano w prawie wszystkich sektorach, rynkach i regionach. Firma czerpie korzyści ze swojej szerokiej pozycji i potężnych rozwiązań łączności dla transformacji przemysłowej. Najwyraźniej pandemia nadała cyfryzacji dodatkowego impetu – Zwłaszcza ubiegły rok pokazał nam, że to jest właśnie właściwe podejście do wyznaczania naszego kursu w przyszłość. W końcu przyszłość kryje przed nami wiele wyzwań.

Wąskie gardła w dostawach spowodowane niedoborami materiałów i niestabilnymi łańcuchami dostaw to obecne wyzwania, które nadal będą miały duże znaczenie w przyszłości. Rosnące ceny energii, ogromne wysiłki związane z wymaganiami transformacji energetycznej i oczekiwana wysoka stopa inflacji to czynniki, które dotyczą zarówno Grupy Technologicznej, jak i reszty branży, i na które pilnie potrzebne są odpowiedzi. W Harting Technology Group sposób na sprostanie obecnym wyzwaniom, przy aktywnym reagowaniu na megatrendy na poziomie społecznym i technologicznym, określany jest jako „Connectivity+”.

Myślimy, że Connectivity+ w spójnej triadzie: społeczne megatrendy zrównoważonego rozwoju, (de)globalizacji i zmian demograficznych, są siłą napędową technologicznych megatrendów modułowości, autonomii i cyfrowych bliźniaków. To nasze bariery ochronne dla Connectivity+ – tak dr Kurt Bettenhausen, członek Zarządu ds. Nowych Technologii i Rozwoju, wyjaśnił ową koncepcję. – W oparciu o te społeczne i technologiczne megatrendy opracowujemy produkty i rozwiązania, które zawsze stawiają korzyści klientów na pierwszym miejscu. Krótko mówiąc, kształtujemy łączność przyszłości za pomocą rozwiązań, które zapewniają innowacyjną wartość dodaną dla naszych klientów.

Stale rozwijamy naszą ofertę Ethernet i umożliwiamy naszym partnerom i klientom budowanie niezawodnych sieci do zastosowań przemysłowych za pomocą naszych produktów. Łącząc komunikację opartą na protokole IP, i technologię inteligentnych czujników, możemy może na nowo zdefiniować piramidę automatyzacji od czujników po chmurę – podkreślił Ralf Klein, dyrektor zarządzający Harting Electronics.

Protokół Ethernet stał się najważniejszym standardem komunikacyjnym w automatyce przemysłowej. Rosnące szybkości transmisji i tendencja do miniaturyzacji wymagają nowego podejścia w infrastrukturze danych. Nowy i zajmujący niewiele miejsca Ethernet z pojedynczą parą warstwy fizycznej (SPE) podbija teraz również ostatnie obszary na poziomie pola.

Techniczne megatrendy modułowości i elastyczności są ważniejsze niż kiedykolwiek w rozwoju urządzeń. Ponadto czasy opracowywania stają się coraz krótsze, a prototypowanie nabiera dodatkowego znaczenia. Powiązane rozwiązania łączności firmy Harting w skrócie to har-modular i har-flex.

Zwiększanie efektywności energetycznej jest istotne we wszystkich obszarach przemysłu – tendencja do oszczędzania zasobów jest tutaj również motorem napędowym technologii – jak podkreślił w tym kontekście Norbert Gemmeke, dyrektor zarządzający Harting Electric.

Bezpieczna i bezproblemowa technika przyłączeniowa do modułowych jednostek akumulatorowych tworzących systemy magazynowania energii (ESS) to kluczowy temat w obszarze „Wszystko dla energii”.

Kable są tu najważniejsze pod względem wydajnego montażu plug & play. Prefabrykowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb skracają czas instalacji, minimalizują nakłady na okablowanie na miejscu, zapewniając jednocześnie maksymalne bezpieczeństwo – powiedział Christian Schumacher, dyrektor zarządzający Harting Customized Solutions.

Trendy miniaturyzacji i modularyzacji nadal napędzają rozwój technologiczny w branży i stale wymagają nowych rozwiązań i produktów. Oprócz wspomnianych już rozwiązań Ethernet i PCB (har-modular, ix Industrial i har-flex) Harting prezentuje teraz rozwiązania z zakresu złącz przemysłowych „heavy-duty”. Harting konsekwentnie rozwija również swoje usługi i narzędzia związane z inżynierią cyfrową. „Centrum Kompetencji Transformacji Cyfrowej” Technology Group, które zostało utworzone specjalnie w tym celu, postawiło sobie za zadanie oferowanie użytkownikom wieloaspektowej gamy usług cyfrowych umożliwiających im efektywniejsze projektowanie rozwoju produktów. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat oferty przedstawionej przez Harting należy kontaktować się bezpośrednio z firmą.

Źródło: Harting

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 10-11-12/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę