Hannover Messe 2024: Holger Friedrich (Delta Electronics) – wywiad

Hannover Messe: Holger Friedrich (Delta Electronics) wywiad Delta Electronics

Delta Electronics na targach Hannover Messse 2024.
Paweł Kruk (redaktor naczelny marki medialnej elektrotechnik AUTOMATYK) podczas targów HM2024 rozmawiał z Holgerem Friedrichem (menedżerem sprzedaży, Industrial Automation Business Group, Delta Electronics EMEA Region) na temat aktualnych trendów w branży, rozwoju firmy i nowości prezentowanych na targach.

Paweł Kruk:
Jakie trendy zauważacie na światowym i europejskim rynku w obszarach Waszej aktywności. Jakie są kluczowe branże dla rozwoju Delta Elektronics?

Holger Friedrich:
Nasze stoisko targowe ilustruje główny trend na rynku europejskim. Na naszym tegorocznym stoisku w Hannover Messe odwiedzający odbywają podróż do świata inteligentnej infrastruktury w trzech sektorach: inteligentny przemysł, inteligentna infrastruktura energetyczna i infrastruktura ICT, w których poruszamy ważne tematy, takie jak sztuczna inteligencja, IIoT, 5G i transformacja energetyczna.

Delta Electronics

PK:
Kluczowym tematem przewijającym się podczas tegorocznej edycji targów w Hanowerze jest sztuczna inteligencja. Jak ważne w strategii rozwoju Delta Electronics są inwestycje w sztuczną inteligencję?
HF:
Oczywiście bardzo ważne. Sztuczna inteligencja jest kamieniem milowym dla rozwoju przemysłu. Jak zauważyłeś, jest tutaj wszędzie i wszyscy o niej mówią. My również wykorzystujemy ją w naszej działalności. Na naszym stoisku zademonstrowaliśmy cyfrowego bliźniaka opracowanego na NVIDIA Omniverse. Dzięki tej technologii AI Delta uprościła proces symulacji wykrywania tacek i obiektów na demonstracyjnej zrobotyzowanej linii, poprzez konsolidację danych 3D różnych urządzeń. Rezultatem tego było zwiększenie możliwości generowania danych syntetycznych. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić czas na planowanie i optymalizację operacji fabrycznych przed rozpoczęciem faktycznej produkcji.

PK:
W ostatnim czasie dokonaliście kolejnych inwestycji w branży samochodów elektrycznych. Niedawno Delta otworzyła w Tajlandii nową fabrykę i centrum badawczo-rozwojowe pojazdów elektrycznych.
HF:
Tak, to dla nas bardzo ważny segment. Obserwujemy bardzo szybki jego rozwój wraz ze wzrostem zapotrzebowania na pojazdy elektryczne. Na całym świecie posiadamy nowe obiekty wspierające rozwój naszej działalności. Oprócz fabryk w Azji, nasze główne centrum badawczo-rozwojowe dla tego segmentu zlokalizowane jest w Niemczech. To tutaj szczególnie pracujemy nad ładowarkami pokładowymi i silnikami elektrycznymi.

PK:
Na stoisku prezentujecie szereg nowości, na co w szczególności chciałbyś zwrócić naszą uwagę?
HF:
Wykorzystując naszą głęboko zakorzenioną wiedzę specjalistyczną w zakresie automatyzacji maszyn, procesów i fabryk, mamy zaszczyt zaprezentować na targach Hannover Messe 2024 coboty Delta z serii D-Bot. D-Boty zostały zaprojektowane z myślą o szybkim wdrażaniu i prostej obsłudze, oferując technologię plug-and-play wraz z intuicyjnym programowaniem. Wprowadziliśmy na rynek sześć niezwykle wszechstronnych modeli cobotów serii D-Bot. Do tej pory oferowaliśmy robota SCARA oraz robota z ramieniem przegubowym, teraz zrobiliśmy kolejny krok. Nasz nowy cobot może przenosić różne ładunki, od bardzo lekkich po ładunki o wadze do 30 kg. Dodatkowo gwarantują optymalny poziom precyzji, szczególnie w zastosowaniach typu pick & place, spawania i paletyzacji. Ta innowacja znacząco zwiększa możliwości firmy Delta w zakresie inteligentnej automatyzacji fabryk, bezpośrednio zaspokajając pilne wymagania branży w zakresie zdolności adaptacyjnych i wydajności.

PK: Dziękuję za rozmowę.

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę