Delta przedstawia nowe rozwiązania w zakresie inteligentnej produkcji i e-mobilności na targach Hannover Messe 2024

Delta Electronics

Delta, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią i inteligentnych, ekologicznych rozwiązań opartych na IoT, podczas targów Hannover Messe 2024 zaprezentowała swoje możliwości wspierania inteligentnej produkcji i zrównoważonych miast. Tegorocznej wystawie firmy Delta towarzyszyło hasło „”Realizing an Intelligent, Sustainable and Connecting World” (tłum. „Urzeczywistnianie Inteligentnego, Zrównoważonego i Połączonego Świata”). Prezentacja obejmowała nową generację robotów współpracujących (cobotów) do inteligentnych zastosowań w automatyzacji fabryk oraz nową ultraszybką ładowarkę DC o mocy 500 kW do tradycyjnych i ciężkich pojazdów elektrycznych (EV).

Raven Media

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w dn. 23 kwietnia 2024 r., Dalip Sharma, prezes i dyrektor generalny Delta Electronics na region EMEA, powiedział:

„Zaangażowanie Delta w zrównoważony rozwój jest ściśle wplecione w nasze innowacyjne rozwiązania i model biznesowy, odzwierciedlając europejskie wysiłki zmierzające do zerowej emisji netto. Co więcej, nasze proaktywne narzędzia w zakresie zrównoważonego rozwoju, takie jak nasz system wewnętrznej wyceny emisji dwutlenku węgla, odegrały kluczową rolę w tym, aby fabryki Delta, centra badawczo-rozwojowe i biura w regionie EMEA osiągnęły poziom RE100 w 2023 r. Jesteśmy również dumni, że możemy zaprezentować naszego nowego fabrycznego cyfrowego bliźniaka, opracowanego na podstawie Platforma NVIDIA OmniverseTM dla naszych inteligentnych linii demonstracyjnych.”

Na stoisku Delta o powierzchni około 400 metrów kwadratowych odwiedzający mogli odbyć podróż do świata inteligentnej infrastruktury w trzech sektorach: inteligentny przemysł, inteligentna infrastruktura energetyczna i infrastruktura ICT.

Transformacja w Inteligentną Fabrykę

Raven Media

Michael Mayer-Rosa, starszy dyrektor grupy biznesowej Industrial Automation w regionie EMEA Delta Electronics, powiedział:

„Wykorzystując naszą głęboko zakorzenioną wiedzę specjalistyczną w zakresie automatyzacji maszyn, procesów i fabryk, mamy zaszczyt zaprezentować coboty serii D-Bot firmy Delta na targach Hannover Messe 2024.”

Coboty Delta zostały zaprojektowane z myślą o szybkim wdrażaniu i prostej obsłudze, oferując funkcjonalność plug-and-play oraz intuicyjne programowanie. Ta innowacja znacząco zwiększa możliwości Delta w zakresie inteligentnej automatyzacji fabryk, bezpośrednio zaspokajając pilne wymagania branży w zakresie zdolności adaptacyjnych i wydajności. Co więcej, oferta cobotów charakteryzuje się udźwigiem do 30 kg, zasięgiem sięgającym 1800 mm oraz kompatybilnością z EtherCAT, CODESYS i Modbus, aby zapewnić optymalny poziom precyzji w zastosowaniach takich jak pick & place, paletyzacja i spawanie. Nie dalej jak w zeszłym miesiącu Delta dołączyła do NVIDIA GTC, globalnej konferencji poświęconej sztucznej inteligencji. Dzięki cyfrowemu bliźniakowi opracowanemu na platformie NVIDIA Omniverse firma Delta uprościła proces symulacji wykrywania tac i obiektów na demonstracyjnej linii robotycznej, konsolidując dane 3D z różnorodnego sprzętu. Rezultatem na linii demonstracyjnej było zwiększenie możliwości generowania danych syntetycznych. Rozwiązanie oszczędza czas potrzebny na planowanie i optymalizację operacji fabrycznych przed faktycznym rozpoczęciem produkcji.

Transformacja energetyczna dla wyzwań sieciowych

Delta wspiera obecną na świecie transformację energetyczną dzięki swoim kompleksowym rozwiązaniom w zakresie inteligentnej infrastruktury energetycznej, w tym falownikom fotowoltaicznym, systemom magazynowania energii, różnorodnym ładowarkom pojazdów elektrycznych AC i DC oraz zaawansowanemu systemowi zarządzania ładowaniem pojazdów elektrycznych. Na targach Hannover Messe firma demonstruje zastosowanie stacji szybkiego ładowania, w tym zupełnie nową ładowarkę do pojazdów elektrycznych o dużej wytrzymałości DC o mocy 500 kW, UFC 500 przeznaczoną do ładowania flot i pojazdów publicznych oraz DeltaGrid® EVM. Integracja ta, uzupełniona inteligentnymi rozwiązaniami energetycznymi Delta, ilustruje zaangażowanie Spółki w łagodzenie obciążeń sieci wynikających z szybko rosnącego zapotrzebowania na szybkie ładowanie pojazdów elektrycznych.

Silna infrastruktura informacyjno-komunikacyjna w dobie transformacji cyfrowej

W Hanowerze Delta zaprezentuje również swoją gotowość do bycia partnerem w tworzeniu solidnej infrastruktury informacyjno-komunikacyjnej, obejmującej kompletne rozwiązania ICT, od prefabrykowanych po brzegowe centra danych oraz infrastrukturę telekomunikacyjną 5G, wszystkie zaprojektowane pod kątem optymalnej wydajności, niezawodności i skalowalności. Rozwiązania te umożliwiają wyższą efektywność energetyczną i produktywność w krytycznych zastosowaniach w erze IIoT i transformacji cyfrowej.

Zobacz zdjęcia ze stoiska firmy Delta Electronics

Raven Media

 

Raven Media

 

Raven Media

 

Raven Media

 

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę