Globalne porozumienie dystrybucyjne Farnell z Analog Devices

Globalne porozumienie dystrybucyjne Farnell z Analog Devices Farnell

Farnell podpisując nowe, globalne porozumienie dystrybucyjne z firmą Analog Devices wzmocnił swoje portfolio układów półprzewodnikowych. Farnell będzie oferować usługę szybkiej wysyłki produktów marki Analog Devices, a w tym wprowadzonych właśnie na rynek nowości.

Poszerzona oferta umożliwi inżynierom-projektantom tworzenie nowych rozwiązań na potrzeby aplikacji aeronautycznych i obronnych, motoryzacyjnych, komunikacyjnych, konsumenckich, centrów danych, zastosowań w energetyce, w automatyce przemysłowej, aparaturze pomiarowej i w cyfrowych urządzeniach opieki zdrowotnej.

Bogate portfolio wysoce wydajnych układów scalonych, przeznaczonych do przetwarzania sygnałów analogowych, mieszanych i cyfrowych, produkowanych przez Analog Devices, świetnie sprawdzi się w wielu rodzajach sprzętu elektronicznego, wykorzystywanego w aplikacjach komunikacji 5G, Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things), cyberbezpieczeństwa, systemów radarowych, rozwiązań radiowych oraz w interfejsach czujnikowych i aplikacjach wymagających wysoce precyzyjnej technologii.

Farnell, poprzez dodanie komponentów marki Analog Devices, rozbudowuje następujące grupy produktowe:

  • układy do sygnałów mieszanych: wzmacniacze, przetworniki analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowe, łączniki analogowe, komparatory i komponenty realizujące funkcje analogowe
  • rozwiązania do zarządzania mocą: systemy zarządzania akumulatorami, przetwornice stałoprądowe, regulatory napięcia, układu LDO, sterowniki diod LED, inne sterowniki oraz układy scalone do zarządzania mocą (PMIC)
  • układy interfejsów: transceivery, odbiorniki, układy interfejsowe, sterowniki i podzespoły realizujące funkcje specjalne
  • rozwiązania dla częstotliwości radiowych (RF): wzmacniacze radiowe i moduły RF;
  • czujniki: sensory temperatury i sensory optyczne
  • rozwiązania wbudowane: mikrokontrolery i układy DSP.

Nasza nowa umowa dystrybucyjna z firmą Farnell nie tylko zapewni naszym dotychczasowym klientom bogatszą ofertę, ale sprawi też, że stanie się ona bardziej dostępne dla inżynierów z całego świata. Potęga społeczności element14 firmy Farnell, a także lokalne wsparcie techniczne i obsługa klienta, wraz z niezawodną siecią dystrybucyjną, to kluczowe czynniki, które przekonały nas do podjęcia tej nowej, międzynarodowej współpracy – mówi Bryan Tallman, vice president of revenue, strategy and operations w firmie Analog Devices.

Produkty marek przejętych w przeszłości przez Analog Devices, takich jak Maxim Integrated i Trinamic, również są dostępne w ofercie firmy Farnell, w liczbie ponad 21,5 tysiąca urządzeń dostępnych na zamówienie. Klienci mogą skonsolidować swoje zamówienia i składać je w jednym miejscu.

Czujemy się w obowiązku aby wzmacniać nasze globalne portfolio produktowe, a firma Analog Devices ma unikalną pozycję, która pozwala jej być liderem we wprowadzaniu innowacji na kluczowe dla nas rynki, dostarczając wysokiej jakości zintegrowane rozwiązania. Ponadto uwzględnienie w ofercie produktów marek Maxim Integrated i Trinamic wspiera inżynierów w wydłużeniu czasu pracy istniejących urządzeń, redukując tym samym ryzyko ich przedwczesnego zużycia. Razem Analog Devices i Farnell mogą zaoferować klientom możliwości i zintegrowane usługi, które wspierają osiąganie sukcesów w różnych projektach, aplikacjach i z użyciem różnorodnych technologii – mówi Simon Meadmore, vice president of product and supplier management w firmie Farnell.

Analog Devices to globalny lider na rynku półprzewodników, który łączy świat fizyczny ze światem cyfrowym, co umożliwia powstawanie przełomowych technologii i inteligentnych rozwiązań, działających na samych krawędziach infrastruktur sieciowych. Analog Devices łączy technologie analogowe, cyfrowe i oprogramowanie, budując rozwiązania, które pomagają osiągać postępy w cyfryzacji fabryk, mobilności i cyfrowej opiece zdrowotnej, a ponadto wspierają walkę ze zmianami klimatu oraz w niezawodny sposób łączą ze sobą ludzi i cały świat. 

Farnell oferuje bogaty wybór produktów w ramach swojego kompleksowego portfolio półprzewodników, wspierając tym samym inżynierów-projektantów. Klienci mają także bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo, webinarów, wsparcia technicznego 24/5 oraz do precyzyjnych informacji na temat źródła pochodzenia dostarczanych podzespołów.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę