Farnell poszerza ofertę produktów do konserwacji predyktywnej

Farnell poszerza ofertę produktów do konserwacji predyktywne Canva

Farnell ogłosił, że poszerzył swoje portfolio produktów stosowanych w konserwacji predyktywnej, co pomoże klientom z branży produkcyjnej znajdować najlepsze rozwiązania.

Farnell ma teraz w swoich magazynach szeroki wybór komponentów przemysłowych, które pozwalają na monitorowanie urządzeń mocy, napędów i silników, zainstalowanych w zakładach przemysłowych, by informować o zwiększonym ryzyku usterek systemów automatyki. 

– Aktualne niedobory wykwalifikowanych pracowników sprawiły, że naszym klientom jest jeszcze trudniej radzić sobie ze wszelkimi problemami, jakie pojawiają się w trakcie pracy – powiedział Cliff Ortmeyer, global head of technical marketing w firmie Farnell. – Nasze najnowsze produkty bazują na zaawansowanych osiągnięciach technologicznych z zakresu Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT – Industrial Internet of Things), by pomagać zmniejszyć koszty, skrócić czas i ograniczyć wysiłki niezbędne do implementacji rozwiązań konserwacji predyktywnej.

Wśród najnowszych produktów oferowanych teraz w firmie Farnell klientom z branży produkcyjnej znalazły się:

* seria ekranów HMI z interfejsem dotykowym Siemens SIMATIC: została zaprojektowana do pracy z wydajnymi aplikacjami wizualizacji działania zakładu na poziomie maszyn. Cechuje się wysoką wydajnością, funkcjonalnością i licznymi, wbudowanymi interfejsami, co pozwala uzyskać największą wygodę w zaawansowanych aplikacjach.

* indukcyjne czujniki zbliżeniowe serii OsiSense XS firmy Schneider Electric: wpływają pozytywnie na wydajność pracy maszyn i pozwalają zmniejszyć rozmiary urządzeń, w których są instalowane, zapewniając przy tym szerszy zakres regulacji. Pomagają zwiększyć zyski z tworzonych rozwiązań.

* sterowniki poziomu płynów, produkowane przez firmę Omron: zostały zaprojektowane by wykrywać poziomy płynów. Używana przez nie metoda działania pozwala na stosowanie ich z szeregiem płynów przewodzących prąd. Są wykorzystywane w różnorodnych aplikacjach przemysłowych, a tym w przemyśle metalurgicznym, spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym i półprzewodnikowym.

Farnell kontynuuje swoje inwestycje w portfolio produktów przemysłowych, które w ciągu minionych 12 miesięcy wzrosło o 50%. Klienci mogą wybierać z ponad 80 tysięcy produktów przemysłowych, pochodzących od ponad 42 producentów, a w tym z firm Schneider Electric, Honeywell, Siemens, ABB, Omron i Omega.

Farnell zapewnia także materiały techniczne, dzięki którym producenci są na czasie z najnowszymi i najlepszymi praktykami z zakresu konserwacji predyktywnej.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę