Fronius zaprezentuje innowacyjny falownik na targach ENEX 2024

Fronius zaprezentuje innowacyjny falownik na targach ENEX Fronius

W trakcie najbliższych targów ENEX, które odbędą się w przyszłym miesiącu w Kielcach, Fronius oficjalnie zaprezentuje unikalny falownik – GEN24. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom urządzenie to może w dowolnej chwili zostać zaktualizowane do falownika hybrydowego GEN24 Plus z opcjonalną funkcją pełnego zasilania rezerwowego. Fronius jest jednym z partnerów strategicznych targów ENEX 2024.

XXVI Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX zostaną zorganizowane w dniach od 7 do 8 lutego 2024 r. Wydarzenie odbędzie się w ośrodku wystawienniczym Targi Kielce.

Fronius, światowy producent urządzeń w obszarze fotowoltaiki, spawalnictwa i ładowania akumulatorów, jest jednym z partnerów strategicznych tegorocznej edycji targów.

ENEX 2024 to świetna okazja do rozmów oraz zapoznania się z nowinkami branżowymi i naszymi nowymi produktami. Jako Fronius Polska wchodzimy w ten nowy rok z nową mocą, a co ważniejsze – dzięki zwiększeniu w ostatnich 2 latach naszych mocy produkcyjnych – falowniki Fronius są i będą dostępne na polskim rynku – mówi Maciej Piliński, dyrektor Solar Energy, Fronius Polska.

Oficjalna premiera falownika GEN24

W trakcie targów ENEX 2024 Fronius oficjalnie zaprezentuje unikalny falownik GEN24. To najnowszy falownik do instalacji PV, który zapewnia optymalne bezpieczeństwo oraz wysoki stopień zużycia wyprodukowanej energii na własne potrzeby. Jak informuje producent, falownik Fronius GEN24 to wszechstronne rozwiązanie wysokiej jakości, które wyróżnia się również nowymi funkcjonalnościami. Nowe falowniki będą dostępne w Polsce już w I kwartale 2024 r.

Dzięki innowacyjnej aktualizacji oprogramowania Fronius UP.storage falownik GEN24 może właściwie w każdej chwili stać się falownikiem hybrydowym z opcjonalną funkcją pełnego zasilania rezerwowego (Full Backup) oraz możliwością podłączenia do magazynu energii. Po takiej aktualizacji GEN24 w praktyce zmienia się w GEN24 Plus – tłumaczy Maciej Piliński.

Co ważne, falowniki GEN24 i GEN24 Plus są standardowo wyposażone w podstawowe zasilanie rezerwowe. Mowa tu o wbudowanym jednofazowym gnieździe PV Point o mocy do 3 kW. W efekcie w razie ewentualnej awarii sieci, gniazdo to nadal może zasilać niewielkie urządzenia w czasie, gdy świeci słońce

Stoisko E-28 w strefie MiastOZE

Marka Fronius będzie obecna na targach na stoisku nr E-28 w strefie MiastOZE 2024, czyli specjalnej strefie wystawienniczej GLOBENERGIA, gdzie obecni będą liderzy branży odnawialnych źródeł energii. Dział marketingu Fronius Polska, dbając o zrównoważony rozwój zaaranżował stanowisko firmy na bazie stoiska pochodzącego z poprzedniej edycji targów ENEX.

Firma szykuje też dodatkowe atrakcje, w tym m.in. konkursy, w ramach których odwiedzający stoisko będą mieli szansę wygrać nietuzinkowe i przydatne gadżety, jeśli tylko wykażą się wiedzą na temat produktów marki i praktycznymi umiejętnościami technicznymi.

Źródło: Fronius International 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę