Faulhaber z nową strukturą zarządzania

Faulhaber z nowym zarządem i strukturą zarządzania Faulhaber

W styczniu 2022 r. firma Dr. Fritz Faulhaber wprowadzi nową strukturę zarządzania. To rok, w którym firma obchodzić będzie 75-lecie istnienia. W związku z przejściem na emeryturę dotychczasowi dyrektorzy zarządzający, Thomas Bertolini i Gert Frech-Walter, przekażą władzę nowemu pięcioosobowemu zespołowi zarządzającemu, któremu przewodniczyć będzie Karl Faulhaber.

Ich wizja znormalizowanej i zsynchronizowanej produkcji w różnych lokalizacjach była tak samo ważna dla sukcesu Faulhaber na początku nowego tysiąclecia, jak integracja międzynarodowych spółek zależnych z Faulhaber Group podczas ich wspólnej kadencji. Pełniąc funkcję dyrektorów zarządzających, odebrali również liczne nagrody w imieniu firmy Faulhaber, takie jak „Factory of the Year 2018” w kategorii doskonałej produkcji małych partii. Dr Thomas Bertolini i Gert Frech-Walter przekazują firmę o wyjątkowo dobrej pozycji, gotową na wyzwania przyszłości. Chcielibyśmy im podziękować za zaangażowanie i poświęcenie. Życzymy im wszystkiego dobrego na czas zasłużonej emerytury – mówi Karl Faulhaber.

Nowa rozszerzona struktura zarządzania

Jednym z elementów wprowadzanych zmian jest powiększenie zespołu zarządzającego. Oprócz Karla Faulhabera (sprzedaż, marketing; na zdj. w środku) za zarządzanie firmą rodzinną odpowiedzialni będą również Hubert Renner (zarządzanie zamówieniami; na zdj. pierwszy z prawej), Markus Dietz (finanse, controlling; na zdj. drugi z prawej), Lutz Braun (dział kadr i dział prawny; na zdj. drugi z lewej) oraz Udo Haberland (badania i rozwój, innowacje; na zdj. pierwszy z lewej).

Ciągłość ma duże znaczenie dla sukcesu rodzinnej grupy firm. Jako członek nowego zespołu zarządzającego, złożonego między innymi z osób mających kilkudziesięcioletnie doświadczenie na różnych stanowiskach kierowniczych w firmie FAULHABER, Karl Faulhaber będzie stał na czele firmy jako reprezentant trzeciego pokolenia rodziny założycieli. Wraz z klientami, partnerami i pracownikami będziemy nadal koncentrować się na zrównoważonym rozwoju i rentowności.

Na przełomie roku przekażemy władzę nowemu zarządowi po 17 (T. Bertolini) i 22 latach (Frech-Walter) kierowania firmą. Dziękujemy naszym partnerom i klientom za lojalność i znakomitą współpracę. To także zachęta dla nowego zarządu, któremu życzymy wielu sukcesów – dodali odchodzący dyrektorzy zarządzający.

Źródło: Faulhaber

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę