Farnell z bogatszą ofertą komponentów do falowników solarnych i systemów ładowania aut elektrycznych

Farnell z bogatą ofertą komponentów do falowników solarnych Farnell

Firma Farnell poszerzyła swoje portfolio energetyczne o komponenty do falowników solarnych i systemów ładowania aut elektrycznych od Panasonic Industry. Produkty te mają pomóc projektantom sprostać rosnącemu popytowi na zrównoważone i odnawialne systemy mobilności energetycznej.

Panasonic Industry to lider w dążeniu do zrównoważonego rozwoju dzięki zaawansowanej technologii i specjalistycznej wiedzy. Poprzez realizację energooszczędnych projektów i przyjaznych dla środowiska innowacji, Panasonic przyczynia się do kształtowania zrównoważonej przyszłości. Ich silne zobowiązanie do jakości i wydajności doskonale wpisuje się w misję Farnell, jaką jest wspieranie klientów w osiąganiu doskonałości – mówi Euan Gilligan, Farnell Product Segment Leader dla Panasonic Industry.

Z kolei Tobias Erthle, Distribution Sales Manager w Panasonic Industry Europe, przyznał, że jest niezwykle zadowolony z tego potężnego transkontynentalnego partnerstwa sprzedażowego.

Panasonic, jako siła napędowa innowacji technologicznych, oraz Farnell/Newark, jako bardzo skuteczna i zaangażowana firma w ekosystemie dystrybutorów, stanowią dla mnie idealne połączenie. Dla naszych klientów oznacza to realną dodatkową korzyść w postaci szybkiej wysyłki i kompleksowego asortymentu części – dodał Tobias Erthle.

Oferta firmy Panasonic Industry obejmuje przekaźniki PCB i szeroką gamę komponentów pasywnych, a także materiały interfejsu termicznego i rozwiązania w zakresie łączności, zapewniając najwyższą wydajność w zastosowaniach związanych z energią odnawialną.

Produkty Panasonic dostępne w Farnell obejmują:

    • Kondensatory foliowe z serii EZPV i ECWFG to linia kompaktowych metalizowanych polipropylenowych kondensatorów foliowych, które zapewniają wysoką niezawodność i poziom bezpieczeństwa na koniec okresu eksploatacji i są wykorzystywane do tłumienia zakłóceń. Kondensatory te są idealne do zastosowań obejmujących filtrowanie wejścia/wyjścia dla stacji ładowania, strony wejściowej ładowarek pokładowych, zasilaczy przemysłowych, szeregu zastosowań w pojazdach EV/PHEV i infrastruktury energii odnawialnej. Są także wykorzystywne do falowników solarnych, wytwarzania energii wiatrowej i pokładowych aplikacji ładowania samochodowego AC/DC i DC/AC.

    • Cewki indukcyjne serii ETQ-P*M oferują wysoką odporność na ciepło, wysoką wydajność i zapewniają niezawodność do stosowania w filtrowaniu zakłóceń w napędach elektronicznych oraz jako przetwornice podwyższające (boost) i obniżające (buck), a także w przetwornicach DC/DC, które są kluczowe dla motoryzacji i innych zastosowań o dużym obciążeniu. Oprócz roli cewki indukcyjnej w obwodzie głównym, cewki zasilające są również używane w obwodzie pomocniczym sterownika i sterowników bramek, gdzie cyfrowa logika zapewnia funkcje sterowania i monitorowania o krytycznym znaczeniu dla systemów pozyskiwania energii słonecznej.

    • Antyprzepięciowe grubowarstwowe rezystory układowe wysokiej mocy serii ERJ-P oferują możliwość zastosowania mniejszych rozmiarów obudowy przy zachowaniu tego samego lub lepszego poziomu mocy w porównaniu do konwencjonalnych rezystorów grubowarstwowych. Ich charakterystyka przeciwprzepięciowa jest lepsza od standardowych rezystorów metalowych. Rezystory Panasonic wykorzystują technologię miękkich zakończeń. Oznacza to, że dzięki zastosowaniu miękkiej żywicy złącze lutownicze jest mniej narażone na stres w cyklach temperaturowych, a tym samym zapewnia minimalne ryzyko pęknięć złącza lutowniczego. Dzięki temu idealnie nadają się do zastosowań związanych z ładowaniem pojazdów elektrycznych i zarządzaniem energią.

    • Grafitowy materiał interfejsu termicznego to rodzaj arkusza grafitowego, który jest używany jako materiał interfejsu termicznego, charakteryzujący się bardzo wysoką ściśliwością w porównaniu do standardowych arkuszy grafitu pirolitycznego (PGS). Nadaje się szczególnie do falowników i konwerterów, kamer montowanych w samochodach, jednostek sterujących silnikami i samochodowych diod LED.

    • Przekaźniki mocy to łatwe w użyciu przekaźniki elektromechaniczne o wydajności przełączania w zakresie 2–120 A do montażu bezpośrednio na płytce drukowanej. Mogą być wykorzystywane w takich zastosowaniach jak skrzynki ścienne i ładowarki do pojazdów elektrycznych, falowniki do elektrowni słonecznych lub jako elementy bezpieczeństwa do jednostek zarządzania akumulatorami w pojazdach hybrydowych i elektrycznych.

    •  Seria SVPC aluminiowo-polimerowych kondensatorów stałych OS-CON jest dostępna zarówno w wersji do montażu powierzchniowego, jak i przewlekanego. Są to wszechstronne kondensatory obejmujące zakres napięć 2,5–16 VDC, z wartościami pojemności 39–2700 µF. Charakteryzują się niską równoważną rezystancją szeregową (ESR) w zakresie 9–35 mΩ. Kondensatory OS-CON odgrywają ważną rolę w optymalizacji falowników solarnych. Aby efektywnie generować energię słoneczną, panel słoneczny musi absorbować energię słoneczną w sposób ciągły. Ze względu na długą żywotność i minimalne zmiany ESR nawet w niskich temperaturach, OS-CON jest idealny do zastosowań zewnętrznych i kamer monitorujących.

    • Bezprzewodowy PAN9026 to moduł radiowy Wi-Fi i Bluetooth w paśmie ISM 2,4/5 GHz, który zawiera bezprzewodowe radio umożliwiające łatwą integrację łączności Wi-Fi i Bluetooth z różnymi urządzeniami elektronicznymi. Moduł ten jest przeznaczony do montażu powierzchniowego (SMT) i zajmuje niewielką przestrzeń o wymiarach 17,5 x 10,0 x 2,6 mm. Interfejsy modułu obejmują SDIO 1 bit lub 4 bit i mogą pracować w szerokim zakresie temperatur: od -30°C do +85°C. Seria PAN902x może łączyć stację ładującą z urządzeniami mobilnymi lub chmurą.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę