Najnowszy SBC BeagleV Fire dostępny w Farnell

Najnowszy SBC BeagleV Fire dostępny w Farnell Farnell

Farnell ogłosił wprowadzenie do swojej oferty komputerów jednopłytkowych (SBC) najnowszego BeagleV Fire SBC od BeagleBoard.org, pioniera w dziedzinie SBC typu open-source, którego celem jest udostępnienie architektury RISC-V szerszemu gronu odbiorców.

BeagleV-Fire jest zasilany pięciordzeniowym systemem RISC-V PolarFire FCVG484E firmy Microchip z układem FPGA i jest ciekawym uzupełnieniem rodziny płyt BeagleBoard.org BeagleV. Charakteryzuje go wysoka wydajność w kompaktowej obudowie oraz wszechstronne interfejsy I/O, dzięki czemu doskonale nadaje się do różnych zastosowań, w tym urządzeń Internetu rzeczy (IoT), robotyki, sztucznej inteligencji i systemów wbudowanych.

BeagleV-Fire to kolejny krok naprzód dla fundacji BeagleBoard.org i osób korzystających z ich produktów. Platforma BeagleV-Fire oferuje programistom, hobbystom i badaczom niezrównane możliwości odkrywania i eksperymentowania z technologią RISC-V. Spodziewamy się, że będzie to bardzo popularny produkt – powiedział Romain Soreau, Farnell’s Head of Single Board Computing.

Kluczowe zalety i specyfikacje BeagleV-Fire SBC obejmują:

  • PROCESOR RISC-V: 4 x 64-bitowe rdzenie aplikacyjne RV64GC i 1 x 64-bitowy rdzeń monitorujący/uruchamiający RV64IMAC o wydajności 3,125 CoreMarks/MHz i 1,714 DMIPS/MHz.
  • FPGA: 23 tys. elementów logicznych (4-wejściowe LUT + DFF), 68 bloków matematycznych (18x18 MACC) i 4 tory SerDes o przepustowości 12,7 Gb/s.
  • Pamięć: Kingston 16GB eMMC, 2GB LPDDR4 RAM i gniazdo kart microSD.
  • Sieć:  Gigabit ethernet, M.2 Key E, obsługa modułu WiFi 2.4GHz/5GHz.
  • Łączność: USB typu C i debugowanie szeregowe.
  • Rozszerzenie płytki dodatkowej: szybki interfejs SYZYGY, 22-pinowe złącze CSI, 92-pinowe piny nagłówka cape kompatybilne z BeagleBone.
  • Konstrukcja open-source: BeagleV-Fire jest zgodny z zasadami sprzętu open-source, umożliwiając użytkownikom dostęp i modyfikację projektu płyty oraz oprogramowania układowego.
  • Kompatybilny z systemem Linux: BeagleV-Fire jest dostarczany z preinstalowanym systemem Ubuntu.

Wraz z wprowadzeniem BeagleV-Fire, naszej drugiej produkcyjnej płytki BeagleV dostępnej na całym świecie, Beagle udowodnił, że jest liderem, który wprowadza inżynierów projektantów do nowo powstającej technologii, gotowej do użycia i rozwoju – powiedziała Christine Long, CEO BeagleBoard.org. – Od elastycznego FPGA i Linuksa na 64-bitowym RISC-V po edge AI i długodystansową łączność bezprzewodową, Beagle oferuje bogate portfolio oraz zaangażowaną społeczność wspieraną przez materiały szkoleniowe na docs.beagleboard.org i dostęp do tysięcy programistów na forum.beagleboard.org. BeagleV-Fire jest kluczowym elementem portfolio Beagle, oferującym społeczności Beagle możliwość współpracy przy projektowaniu konstrukcji krzemowych. To świetny czas, aby być częścią rodziny Beagle.

Celem Fundacji BeagleBoard.org jest edukacja i współpraca z ludźmi, którzy są zainteresowani oprogramowaniem i sprzętem open-source dla komputerów wbudowanych. Społeczność BeagleBoard.org zapewnia platformę dla właścicieli i twórców oprogramowania oraz sprzętu open-source do współpracy w celu opracowania fizycznych rozwiązań komputerowych, takich jak robotyka, drukarki 3D, wycinarki laserowe oraz sterowanie przemysłowe i maszynowe. Komputery jednopłytkowe (SCB) Beagleboard doskonale nadają się do tworzenia aplikacji sprzętowych typu open-source, w tym domowych i komercyjnych systemów automatyki oraz sztucznej inteligencji.

Źródło: Farnell 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę