Farnell rozszerza asortyment o przetwornice DC-DC firmy Murata

Farnell rozszerza asortyment o przetwornice DC-DC Farnell

Farnell ogłasza dodanie do swojej oferty bogatej gamy produktów Murata Power Solutions przeznaczonych do wielu różnych zastosowań w sektorach przemysłowym i energetycznym oraz opieki zdrowotnej.

Firma Murata Power Solutions jest producentem przetwornic DC-DC, a także wysokowydajnych urządzeń zasilających o kompaktowej budowie spełniających wszelkie wymagania zastosowań energetycznych.

Jednymi z nowych produktów w ofercie Farnell są przetwornice DC-DC z serii MGN1 przeznaczone do zasilania obwodów sterujących bramek po stronie wysokiej i niskiej w zastosowaniach GaN (azotek galu) w obwodach mostkowych. Wybór napięć wyjściowych pozwala na uzyskanie optymalnych poziomów sterowania i najwyższej wydajności układu. Za sprawą wzmocnionej izolacji odpornej na napięcia do 250 V o ultraniskiej pojemności seria MGN1 doskonale sprawdza się w zastosowaniach GaN wymagających wysokiej prędkości przełączania i wysokiego parametru dv/dt. 

Przetwornice DC-DC z serii MGJ2B i MGJ1 SIP są idealnym rozwiązaniem do sterowników bramek IGBT/SiC i MOSFET w obwodach mostkowych. Ponadto seria MGJ1 SIP obsługuje napięcia +12 V, +8 V i +6 V/-3 V w układach GaN. Obie serie mają wzmocnioną izolację odporną na napięcie do 300 Vrms zgodnie z normą UL62368 i są odpowiednie do obwodów mostkowych stosowanych w napędach silników i falownikach CMTI >200 kV/µs, które wymagają wysokiej izolacji, ciągłego napięcia znamionowego 2,4 kV przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i wysokiego parametru dv/dt. 

Kolejnymi produktami firmy Murata są izolowane przetwornice DC-DC 1 W 5 V na 5 V — NME1, NMR1 i NMV1. Mają szerszy zakres temperatury roboczej gwarantujący rozruch przy temperaturze od -40°C do 115°C. Izolacja galwaniczna w tej serii dobrze nadaje się do izolowania lub przekształcania napięcia w szynach zasilających DC, umożliwiając skonfigurowanie urządzenia tak, by uzyskać izolowaną szynę ujemną w układach zawierających tylko szyny dodatnie.

Z radością rozszerzamy naszą ofertę produktów Murata Power, a dzięki dużej dostępności możemy zagwarantować klientom szybkie dostawy. Firma ta jest światowym liderem w dziedzinie przełomowych, wysokowydajnych produktów do przetwarzania energii i zarządzania nią. Opracowując urządzenia o wysokiej efektywności energetycznej, przyśpiesza rozwój fascynujących nowych technologii, a także przyczynia się do oszczędności energii niezależnie od ostatecznego zastosowania – powiedział Stephen Marsh, Product Segment Leader for Murata Power products, Farnell.

Firma Farnell od lat jest naszym bliskim partnerem, a znaczne rozszerzenie jej oferty o produkty Murata Power bez cienia wątpliwości stanowi dowód ciągłego wsparcia i zaangażowania w rozwój zastosowań związanych z zarządzaniem energią, by w przyszłości jak najlepiej wykorzystywać zasoby energetyczne – dodała Ann-Marie Bayliss,Product Manager, Murata Nasi klienci mają pewność, że otrzymają najlepszą jakość usług i obsługi klienta, co ma duże znaczenie w szybko postępującym procesie przechodzenia na bardziej energooszczędne zastosowania na całym świecie.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę