EMS Tour 4.0 – Cykl bezpłatnych konferencji Endress+Hauser

EMS Tour 4.0 – Cykl bezpłatnych konferencji Endress+Hauser Endress+Hauser

Wysokie koszty produkcji mediów energetycznych oraz konieczność optymalizacji w tym obszarze to dziś wyzwanie dla wielu przedsiębiorstw. Jak skutecznie monitorować wydajność produkcji i zużycie energii? Jak wykorzystać te dane, aby zwiększyć rentowność i zyski przedsiębiorstwa? Na te pytania odpowiedzą eksperci podczas cyklu bezpłatnych konferencji Endress+Hauser „EMS Tour 4.0”.

Światowy lider w produkcji aparatury kontrolno-pomiarowej dla przemysłu 20 września ruszył z cyklem konferencji. Spotkania odbyły się już Lublinie oraz Żyrardowie, a w październiku eksperci odwiedzą kolejne polskie miasta, kolejno: Poznań, Wrocław, Katowice i Rzeszów.

Powiązane firmy

Endress+Hauser Polska

Walorem planowanych spotkań jest ich praktyczny wymiar. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak skutecznie mierzyć przepływ mediów energetycznych czy identyfikować straty i miejsca wymagające optymalizacji z wykorzystaniem systemów EMS. Dodatkowo na miejscu dostępny będzie Showtruck – nowoczesna ciężarówka z wystawą mobilną prezentującą najnowsze rozwiązania technologiczne z tego zakresu. Eksperci Endress+Hauser zaprezentują w niej m.in. przyrządy do pomiaru przepływu, ciśnienia, temperatury, poziomu, analizy cieczy czy monitorowania danych.

Oprócz zagadnień dotyczących optymalizacji i monitorowania zużycia energii oraz wydajności procesów będziemy też mówić o wykorzystywaniu w tym celu chmury obliczeniowej i analizy Big Data. Konferencja w każdym z miast potrwa około 5 godzin i będzie solidną dawką wiedzy – mówi Bartosz Fras z Endress+Hauser. 

Wiedza z tego zakresu jest dla przedsiębiorców istotna nie tylko w aspekcie korzyści dla rozwoju i efektywności biznesu. Z każdym rokiem coraz więcej spółek ma obowiązek raportowania niefinansowego ESG. Systemy EMS pomagają nie tylko gromadzić dane niezbędne do tworzenia dokumentacji, ale też poprawiać wskaźniki efektywności energetycznej. 

Wdrożenie systemu EMS jest pierwszym krokiem do wprowadzenia działań optymalizacyjnych, które pozwalają zwiększyć rentowność firm – mówi Janusz Zajączkowski z Endress+Hauser. – Przedsiębiorcy są coraz bardziej zainteresowani ograniczaniem ilości pobieranej energii, a redukcja kosztów nie jest jedynym tego powodem. Poprawa wskaźników efektywności energetycznej jest istotna w perspektywie wyzwań wynikających z nieuniknionej transformacji energetycznej.  

Gośćmi specjalnymi cyklu konferencji będą Andrzej Soldaty, założyciel Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Maciej Alksnin, założyciel firmy Magma S.A.P. Patronat nad wydarzeniami objęła Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza oraz Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej.

Najbliższa konferencja Endress+Hauser odbędzie się już 13 października. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, ale należy się wcześniej zarejestrować. 

Kolejne spotkania: 

  • 13 października 2023 – Poznań, 
  • 23 października 2023 – Wrocław, 
  • 24 października 2023 – Katowice, 
  • 25 października 2023 – Rzeszów. 

Źródło: Endress+Hauser 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę