Relacja z międzynarodowej konferencji Endress+Hauser

Relacja z międzynarodowej konferencji Endress+Hauser Endress+Hauser

Ponad 850 klientów i partnerów biznesowych, 400 pracowników, 70 dziennikarzy, 18 przestrzeni wystawienniczych, dwa dni wypełnione wiedzą i wymianą doświadczeń na temat zrównoważonego rozwoju. Pod koniec czerwca w Bazylei grupa Endress+Hauser zorganizowała międzynarodową konferencję Global Forum. W ten sposób światowy lider w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej uczcił swój jubileusz 70-lecia.

Sukces gospodarczy i zrównoważony rozwój muszą iść w parze – podkreślał podczas otwarcia Global Forum Matthias Altendorf, prezes Grupy Endres+Hauser. Wydarzenie, które odbyło się w dniach 26-28 czerwca, przyciągnęło imponujące audytorium z całego świata. To pierwsze w historii Endress+Hauser wydarzenie o takiej skali, zorganizowane w ramach obchodów okrągłego jubileuszu.

Powiązane firmy

Endress+Hauser Polska

Uczestnicy Global Forum wspólnie zastanawiali się, jak skutecznie zarządzać transformacją w przemyśle. Podczas konferencji wiele uwagi poświęcono przemysłowi przetwórczemu, podkreślając jego miejsce w łańcuchu wartości oraz odpowiedzialność za transformację w kierunku zrównoważonej i niskoemisyjnej przyszłości. Program Global Forum podejmował takie tematy jak dekarbonizacja, transformacja energetyczna, gospodarka o obiegu zamkniętym, efektywność zasobów i energii z perspektywy eksperta oraz użytkownika. Podczas spotkania główny nacisk położono na networking oraz wymianę doświadczeń. 

Wprowadzając bardziej przyjazne dla środowiska praktyki i technologie, nasza branża może nie tylko wzmocnić własną zdolność konkurencyjną, ale także wnieść cenny wkład w zarządzanie globalnymi wyzwaniem, jakim jest zmiana klimatu, i cieszyć się długofalowym sukcesem gospodarczym. Zadaniem Endress+Hauser jest ulepszanie pomiarów, dbałość o kontrolę procesów, tak, by zmniejszać ilość marnowanej energii i zasobów – tłumaczył prezes Grupy Endress+Hauser Matthias Altendorf.

Matthias Altendorf,  prezes Grupy Endress+Hauser

Dużą popularnością cieszyła się seria inspirujących wykładów, skupionych wokół tematyki zrównoważonego rozwoju. Wśród prelegentów byli m.in.: autor książki “There Is No Planet B” - Mike Berners-Lee, wiceprezes Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) - Gauri Singh, a także Bertrand Piccard, psychiatra, podróżnik i działacz na rzecz ochrony środowiska naturalnego, który jako pierwszy człowiek okrążył kulę ziemską balonem zasilanym energią słoneczną. 

Mike Berners-Lee mówił o wzroście globalnego zużycia paliw kopalnych. Apelował o zmianę tego szkodliwego trendu i podkreślał, że nowe technologie stosowane w przemyśle mają duży potencjał w zakresie obniżenia CO2. Gauri Singh opowiedziała o procesach i znaczeniu zrównoważonych dostaw energii. Piccard skupił się na efektywności wykorzystania zasobów i energii. Dowodził, że świat może stawać się bardziej przyjazny dla klimatu dzięki odwadze i nowym technologiom. 

Pomiar w czasie rzeczywistym jest jedynym sposobem na zmniejszenie marnotrawstwa energii i zasobów. Marnujesz je tylko wtedy, gdy nie zauważysz, jak nieefektywny jesteś – mówił Piccard podczas swojej prelekcji.

W Bazylei obecna była także polska delegacja Endress+Hauser. Firma, z siedzibą we Wrocławiu, jest jednym z kluczowych dostawców i pracodawców z branży kontrolno-pomiarowej w Polsce.

Za nami niezwykle inspirujące spotkanie liderów branży oraz wybitnych ekspertów, które stało się areną do dyskusji na temat przyszłości – mówi prezes Endress+Hauser Polska Maciej Sieczka. – Skupiliśmy się na zagadnieniach dekarbonizacji oraz transformacji energetycznej. Analizowaliśmy, przed jakimi wyzwaniami stoi przemysł i prezentowaliśmy, w jaki sposób Endress+Hauser może przyczynić się do wypracowania niezbędnych usprawnień. Co niezwykle ważne, nie tylko omawialiśmy problemy i wyzwania współczesnego przemysłu, ale również mogliśmy, dzięki licznym ekspozycjom, wraz z pozostałymi uczestnikami omówić i przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom technologicznym. 

Źródło: Endress+Hauser 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę