Czujniki Memosens do kontroli procesów dezynfekcji wody od Endress+Hauser

Czujniki Memosens do kontroli procesów dezynfekcji wody Endress+Hauser

Systematyczna i kontrolowana dezynfekcja to bardzo często niezbędny krok podczas uzdatniania wody przeznaczonej na cele spożywcze. Z kolei zbyt wysokie dawki dezynfektantów mogą oddziaływać toksycznie na konsumentów. Dlatego istotne jest, aby ich dozowanie było kontrolowane.

Pomiary chloru wolnego sondą Memosens CCS51D

Czujniki chloru wolnego Memsosens CCS51D produkcji Endress+Hauser zapewniają rzetelne pomiary i precyzje dozowania w wielu zastosowaniach:

  • Produkcja wody pitnej (kontrola efektywnej dezynfekcji)
  • Branża spożywcza (bezpieczeństwo żywności i gwarancja higieny pakowania)
  • Media użytkowe (detekcja obecności chloru)
  • Woda basenowa (efektywne dozowanie środków dezynfekujących)

Powiązane firmy

Endress+Hauser Polska

Innowacyjna budowa membranki pomiarowej i związany z tym błyskawiczny czas odpowiedzi, a także stabilność długoterminowa pomiaru w połączeniu z niskimi kosztami użytkowania zapewniają ekonomiczność i pożądaną efektywność procesu dezynfekcji.

Pomiary dwutlenku chloru sondą Memosens CCS50D 

Dwutlenek chloru coraz częściej wybierany jest jako alternatywny dezynfektant na stacjach uzdatniania wody, między innymi z powodu łatwości zastosowania oraz przyczyn ekonomicznych. Najnowszy cyfrowy czujnik Memosens CCS50D przeznaczony jest do kontroli efektywnego dozowania dwutlenku chloru w wielu aplikacjach. 

Specjalna konstrukcja urządzenia, wypukła membrana pomiarowa, spawy ultradźwiękowe elementu pomiarowego i materiały odporne na zabrudzenie – sprawiają, że sensor CCS50D jest idealny do wielu zastosowań. Z punktu widzenia reakcji na zmiany, czas odpowiedzi T90<25 s gwarantuje również maksymalną ekonomiczną efektywność dozowania dwutlenku chloru, nawet w przypadku niewielkich objętości przepływu dezynfekowanego medium. W połączeniu z najnowszą wieloparametrową armaturą przepływową CAY27, o przepływie tylko 5l/h, minimalizowane są też straty medium. Czujniki dwutlenku chloru Memosens CCS50D pomagają w osiągnięciu bezpiecznej i efektywnej dezynfekcji. 

Źródło: Endress+Hauser

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę