Chwytak Gecko Single-Pad dla mniejszych aplikacji

OnRobot

Firma OnRobot wprowadziła na rynek kompaktową, jednopadową wersję innowacyjnego, niepozostawiającego śladów chwytaka Gecko Single Pad. Oferuje on te same możliwości co klasyczny Gecko, jednak sprawdzi się także w nowych zastosowaniach na mniejszych powierzchniach i z lżejszymi przedmiotami. 

Wyróżniona wieloma nagrodami technologia Gecko wykorzystuje do chwytania takie samo rozwiązanie, jak łapy jaszczurki gekon podczas wspinania się: miliony cieniutkich włókien, wywierając siłę van der Waalsa, przyczepiają się do powierzchni przenoszonego przedmiotu. Chwytak nie wymaga sprzężonego powietrza lub zewnętrznego zasilania, co dodatkowo ogranicza koszty i usługi serwisowe. Ponadto Gecko może być szybko i łatwo podłączony za pośrednictwem jednosystemowego rozwiązania OnRobot, praktycznie nie wymaga programowania i współpracuje z większością robotów współpracujących i lekkich robotów przemysłowych, wspierając producentów w zwiększaniu elastyczności procesów.

- Nasza unikatowa technologia Gecko pozwala automatyzować procesy, których nie może obsłużyć żaden inny chwytak, i teraz jest dostępna także w kompaktowym, elastycznym formacie, dającym naszym klientom jeszcze więcej możliwości – mówi Enrico Krog Iversen, CEO OnRobot. - Chwytak w 100% spełnia założenia plug & play i jest kolejnym rozwiązaniem w szerokiej gamie łatwych w obsłudze, opłacalnych i elastycznych narzędzi robotycznych, które pozwalają klientom skoncentrować się na realizowanej aplikacji nie zaś na robocie - dodaje.

O Gecko SP:

  • Kompaktowy, lekki i elastyczny
  • Obsługiwany udźwig: 1, 3 i 5kg
  • Bezkablowy, nie wymaga zewnętrznego źródła powietrza.
  • Praktycznie nie wymaga programowania
  • Chwytanie bez zostawiania śladów na błyszczących powierzchniach, nie wymaga czyszczenia
  • Mocny chwyt elementów perforowanych

 

Źródło: OnRobot

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę