Aptiv ogłasza przejęcie firmy Wind River

Aptiv ogłasza przejęcie firmy Wind River Pixabay

Aptiv PLC, globalna firma technologiczna tworząca bardziej bezpieczną, ekologiczną i lepiej skomunikowaną mobilność, ogłosiła przejęcie od TPG firmy Wind River, wiodącego dostawcy inteligentnego oprogramowania brzegowego typu edge, czyli warstwy pośredniej między chmurą a urządzeniami IoT, za 4,3 mld USD w gotówce.

Wind River jest światowym liderem w dostarczaniu oprogramowania dla inteligentnego Edge Computing. Jest wykorzystywane na ponad dwóch miliardach urządzeń brzegowych u ponad 1700 klientów na całym świecie. Oprogramowanie Wind River umożliwia bezpieczne opracowywanie, wdrażanie, eksploatację i serwisowanie krytycznych systemów inteligentnych. Oferta oprogramowania typu edge-to-cloud obejmuje rynek lotniczy i obronny, telekomunikacyjny, przemysłowy i motoryzacyjny, a jego podstawą jest Wind River Studio, czyli wszechstronna platforma oprogramowania inteligentnych systemów domyślnie wspierających rozwiązania chmurowe, która umożliwia zarządzanie pełnym cyklem życia produktu. W 2021 r. przychody firmy Wind River wyniosły prawie 400 milionów dolarów.

Branża motoryzacyjna przechodzi największą transformację od ponad wieku, ponieważ połączone i definiowane przez oprogramowanie pojazdy stają się kluczowymi elementami inteligentnego systemu – powiedział Kevin Clark, prezes i dyrektor generalny Aptiv. – Pełne wykorzystanie tej szansy wymaga kompleksowych rozwiązań, które umożliwiają szybsze opracowywanie oprogramowania, bezproblemowe wdrażanie i optymalizację w całym cyklu życia pojazdu dzięki wykorzystaniu danych. Te same potrzeby napędzają rozwój inteligentnych rozwiązań brzegowych na wielu rynkach. Dzięki Aptiv oraz synergicznym technologiom Wind River i dekadom doświadczenia w dostarczaniu systemów krytycznych dla bezpieczeństwa przyspieszymy tę podróż do przyszłości przemysłu motoryzacyjnego zdefiniowanej przez oprogramowanie. Ponadto jesteśmy zaangażowani w dalsze wzmacnianie konkurencyjnej pozycji Wind River w wielu branżach. Z niecierpliwością czekamy na powitanie światowej klasy zespołu Wind River w rodzinie Aptiv, ponieważ nadal rozwijamy bezpieczniejszy, bardziej ekologiczny i bardziej połączony świat.

Wind River ugruntowało swoją pozycję światowego lidera inteligentnego oprogramowania brzegowego działającego w chmurze, które zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, niezawodności i wydajności powiedział Kevin Dallas, prezes i dyrektor generalny Wind River. – Połączenie wiodącego w branży oprogramowania, bazy klientów i talentów firmy Wind River z technologiami, globalnymi zasobami i skalą firmy Aptiv zrealizuje naszą wizję nowej gospodarki opartej na IoT, sztucznej inteligencji itd. Wspólnie przyspieszymy cyfrową transformację naszych klientów w różnych branżach dzięki najlepszym w swojej klasie inteligentnym oprogramowaniom systemowym. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z zespołem Aptiv, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki i zapewnić dalsze możliwości rozwoju naszym klientom i partnerom.

To był zaszczyt współpracować z Kevinem Dallasem i zespołem zarządzającym, aby przekształcić Wind River w lidera na rynku inteligentnych systemów – powiedział Nehal Raj, partner współzarządzający i Art Heidrich, dyrektor TPG Capital. – Obsługiwane przez nich branże o krytycznym znaczeniu przechodzą cyfrową transformację w szybkim tempie i widzimy przed sobą znaczne możliwości. Firmy chcą wprowadzać innowacyjne rozwiązania w zakresie oprogramowania, które pozwolą im wykorzystywać dane do podejmowania lepszych i szybszych decyzji. Z wielkim zaciekawieniem czekamy na to, co Wind River i Aptiv osiągną wspólnie.

Przejęcie pozwala firmie Aptiv realizować projekty dotyczące mobilności definiowanej przez oprogramowanie i rozwijać się w kolejnych wysoko rentownych branżach dzięki światowej klasy zespołowi Wind River i wiodącej platformie oprogramowania do inteligentnych systemów. Połączenie umożliwi wdrożenie wielu innowacji i aplikacji dla użytkowników końcowych, zwłaszcza gdy obliczenia i przetwarzanie danych zbliżają się do urządzeń brzegowych, a podłączone urządzenia, w tym pojazdy, zwiększają zarówno swoje możliwości i stopień skomplikowania.

Aptiv połączy ofertę Wind River Studio z platformą SVA i doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, aby rozszerzyć swoją pozycję w rozwiązaniach oprogramowania, zapewniając klientom z branży motoryzacyjnej szybszą i korzystniejszą kosztowo drogę do pełnej architektury oprogramowania pojazdu. Kierowana przez Kevina Dallasa firma Wind River będzie nadal działać jako samodzielna firma w ramach Aptiv w Dziale Advanced Safety & User Experience.

Źródło: Aptiv

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę