elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Polska firma technologiczna zbuduje cyfrową przyszłość Europy

CloudFerro
Reklama
Reklama

W grudniu 2021 r. odbyło się pierwsze spotkanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Danych Przemysłowych, Edge i Chmury (European Alliance for Industrial Data, Edge and Cloud), inaugurujące prace nad projektem cyfrowej suwerenności Europy. Celem tego przedsięwzięcia jest wzmocnienie pozycji przemysłu UE w zakresie technologii cloud i edge z zachowaniem europejskich standardów ochrony danych. Wśród pierwszych członków grupy obok Airbusa, Nokii czy Orange jest również warszawska firma technologiczna CloudFerro. To jedyna polska organizacja w gronie pierwszych członków Sojuszu.

Sojusz ma odpowiadać na potrzeby obywateli UE, przedsiębiorstw i sektora publicznego w zakresie bezpiecznego przetwarzania danych. W tym celu określi m.in. plany rozwoju niezbędnych technologii oraz zapewni platformę do wspierania konkurencyjności przemysłu UE w zakresie zaawansowanych technologii chmurowych i edge.

Europa posiada zasoby i kompetencje niezbędne do rozwoju gospodarki opartej na przestrzeni, jaką jest big data. Wraz z Europejskim Sojuszem na rzecz Danych Przemysłowych, Edge i Chmury, firmy określą ambitną mapę drogową inwestycji w celu opracowania i wdrożenia technologii obliczeniowych nowej generacji – powiedział komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton.

Reklama

Dzięki energooszczędnym, bezpiecznym i uniwersalnym rozwiązaniom Unia Europejska chce umożliwić optymalny rozwój nowych technologii cyfrowych, jak również zapewnić przedsiębiorstwom i administracji publicznej niezawodne struktury do przetwarzania danych. Pomoże to również zrealizować cele UE w zakresie Cyfrowego Kompasu na rok 2030, przedstawiającego wizję i wytyczne do osiągnięcia cyfrowej transformacji Europy w ciągu najbliższych ośmiu lat.

Reklama

Obecnie w skład Europejskiego Sojuszu na rzecz Danych Przemysłowych, Edge i Chmury wchodzi 39 firm, które wykazały niezbędne kwalifikacje do działania w zgodzie z europejskimi regulacjami dotyczącymi ochrony danych. Wśród członków można znaleźć takie firmy jak: Airbus, Ericsson, Nokia, Orange, SAP, Siemens oraz – jako jedyna organizacja z Polski – CloudFerro świadczące innowacyjne usługi przetwarzania w chmurze.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy jednym z pierwszych członków Europejskiego Sojuszu na rzecz Danych Przemysłowych, Edge i Chmury. Jako w pełni europejska organizacja, CloudFerro jest gotowe wnieść swoją wiedzę ekspercką do budowy silnych i suwerennych europejskich usług chmurowych – mówi Maciej Krzyżanowski, CEO CloudFerro.

W maju 2020 r. CloudFerro i 26 innych wiodących europejskich firm działających w sektorze chmury i edge computing przedstawiło Komisji Europejskiej mapę budowy nowej generacji rozwiązań chmurowych dla Europy. Celem tych działań było wzmocnienie europejskiego przywództwa w gospodarce danych i innowacji, a budżet na realizację określono na 19 mld euro.

Źródło: CloudFerro

 

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama