elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

ABB zasila Gwiazdę Bosforu

ABB
Reklama
Reklama

NGN właściciel centrum przetwarzania danych Star of Bosphorus (Gwiazda Bosforu) reklamuje się jako „Cyfrowa forteca, która chroni tureckie dane”. To najbardziej zaawansowany obiekt tego typu w Turcji – pierwsze neutralne komunikacyjnie, komercyjne centrum danych, które posiada certyfikat poziomu Tier III wydany przez Uptime Institute.

Centra poziomu Tier III muszą gwarantować przeprowadzanie planowanych prac konserwacyjnych systemów zasilania i chłodzenia bez jakiejkolwiek ingerencji w pracę systemów IT. W tym przypadku jest to możliwe dzięki aparaturze niskiego napięcia ABB, którą można monitorować, konserwować i wymieniać nie zakłócając samego przetwarzania danych.

Reklama

Sercem Star of Bosphorus jest rozdzielnica System pro E Power. Można ją zmontować na różne sposoby z wykorzystaniem zaledwie kilku części i utworzyć obudowy w 120 różnych rozmiarach. Na potrzeby centrum inżynierowie ABB skonstruowali 39-panelową rozdzielnicę, w której zainstalowano szereg urządzeń systemów IT i zasilania. ‒ Dzięki systemowi udało się w sposób możliwie najbardziej efektywny wykorzystać dostępną powierzchnię, co w takich przypadkach bywa dużym wyzwaniem ‒ powiedział Recep Mert z ABB w Turcji. ‒ Uwolnioną w ten sposób przestrzeń można przeznaczyć pod dodatkową infrastrukturę IT, np. serwery czy urządzenia do komunikacji sieciowej.

Reklama

© ABB

Oprócz rozdzielnicy głównej, ABB dostarczyła m.in. zaawansowane urządzenia niskiego napięcia, takie jak wyłączniki Emax 2, Tmax i Tmax XT oraz systemy sterownicze. ‒ Wybraliśmy ABB ze względu na najwyższej jakości rozwiązania i pomoc techniczną ‒ przyznał Emin Kebeli, dyrektor ds. usług w chmurze w NGN. ‒ Mogliśmy w każdej chwili skontaktować się z odpowiednim specjalistą z ramienia ABB, który był zaangażowany w zarządzanie całym projektem, dobór produktów lub projektowanie rozdzielnicy.

ABB dostarczyła i zainstalowała całą infrastrukturę w cztery miesiące, a centrum rozpoczęło swoją działalność dwa miesiące później.

Źródło: ABB

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama