Znamy miedziowych gigantów kodowania

Znamy miedziowych gigantów kodowania Canva

Rekordowa liczba uczestników i wyjątkowe rozwiązania maratonu programowania - zakończyła się trzecia edycja hackathonu CuValley Hack! Swój udział w nim zgłosiło ponad 370 osób. Wydarzenie zorganizowane zostało przez KGHM Polska Miedź SA oraz KGHM Centrum Analityki sp. z o.o. Hackathon CuValley Hack 2023 trwał od 27 do 29 stycznia i odbył się w formie online.

Najwyższa z wszystkich edycji liczba uczestników, ponad 370 osób, w tym 88 zespołów, przez 40 godzin, walczyło o nagrody o łącznej wartości 127,5 tys. zł. W konkursie, do oceny zgłoszonych zostało 51 projektów, z których jury wyłoniło 7 najlepszych,  biorąc pod uwagę takie wskaźniki jak możliwości wdrożeniowe czy innowacyjność proponowanego rozwiązania.

Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na wsparcie grupy 24 mentorów, którzy przez cały czas byli dostępni na dedykowanej platformie online. Eksperci z oddziałów KGHM oraz zewnętrzni ze świata Data Science pomagali uczestnikom wybrać odpowiedni kierunek w pracy nad projektem oraz podpowiadali, w jaki sposób podejść do tematu, by rozwiązanie było skuteczne i praktyczne.

Finał hackathonu

– Już dzisiaj wiem na pewno, że projekty, które nagrodziliśmy, mają potencjał wdrożeniowy, będziemy mogli je zastosować w bieżącej działalności KGHM Polska Miedź SA, a niektóre, będą mogły trafić do szerokiego grona odbiorców, jak chociażby rozwiązanie w zadaniu nr 4, w postaci aplikacji mobilnej – podkreślał w trakcie gali wręczenia nagród Tomasz Zdzikot, prezes KGHM Polska Miedź SA.

Dodał również, że: hackathony dla takiej korporacji, jaką jest KGHM to możliwość wyjścia ze swojej strefy komfortu, to zmierzenie się z odbiorem, ze sposobem odczytania wyzwań czy oczekiwań przez szerokie grono odbiorców […] po to by poszukiwać najlepszych i najbardziej kreatywnych rozwiązań. Spółka KGHM jest firmą działającą globalnie, działającą na 4 kontynentach, która musi cały czas się doskonalić i firmą, która w swoim DNA i strategii wpisaną ma kreatywność, innowacyjność i podążanie za technologicznymi nowinkami.

Finał hackathonu

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Ministra Janusza Cieszyńskiego, sekretarza stanu w KPRM ds. cyfryzacji, który w swoim wystąpieniu w trakcie ostatniego dnia hackathonu podkreślał, że: wydarzenie to jest doskonałym przykładem jak innowacyjne rozwiązania i nowe technologie mogą być wykorzystywane w sektorze przemysłowym. W swoim przemówieniu, minister podkreślił również, że: KGHM Polska Miedź SA jest liderem innowacyjności w branży, a hackathon CuValley Hack 2023 to kolejny dowód na to, że firma ta nieustannie szuka nowych możliwości i rozwiązań.

Lista zwycięzców hackathonu CuValley Hack 2023:

W kategorii: Optymalizacja energetyczna procesu mielenia I stopnia

* I miejsce – zespół: Data Miners, projekt: zwycięski projekt zespołu Data Miners,

* II miejsce – zespół: Varstatic, projekt: interaktywny optymalizator procesu mielenia I stopnia.

W kategorii: Wirtualny estymator wielkości ziarna miedzionośnego

* I miejsce – zespół: Spadające Entropie, projekt: predykcja wielkości ziarna miedzionośnego,

* II miejsce – zespół: Anzonia, projekt: Soft Sensor Anzonia.

W kategorii: Stworzenie systemu automatycznej estymacji poziomu wody w rzece

* I miejsce – zespół: Zespół R, projekt: Żelazny Most Zwodzony,

* II miejsce – zespół: Bards.ai, projekt: Overflow.

W kategorii: Bezpieczna aplikacja mobilna do agregacji danych

* I miejsce – zespół: Blumilk, projekt: KGHMplus.

Źródło: KGHM

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę