Pierwsze na świecie rozwiązanie do kodowania i rejestrowania RFID w chmurze

Pierwsze na świecie rozwiązanie do kodowania w chmurze Canva

Firmy Sato i Loftware przedstawiają NiceLabel Cloud. Rozwiązanie to pomaga producentom spełnić rygorystyczne wymagania dotyczące identyfikowalności urządzeń medycznych, farmaceutyków i towarów luksusowych

Firma Sato, globalny pionier w dziedzinie rozwiązań automatycznej identyfikacji i etykietowania razem z firmą Loftware, globalnym liderem w branży rozwiązań etykietowania dla przedsiębiorstw i zarządzania wzorami graficznymi opakowań, ogłosiły  premierę pierwszego rozwiązania do kodowania i rejestrowania znaczników RFID w chmurze. Rozwiązanie wykorzystuje drukarki, znaczniki i oprogramowanie NiceLabel Cloud firmy Loftware. Zostało ono zaprojektowane z myślą o zapewnieniu silnych mechanizmów śledzenia i monitorowania (track-and-trace) oraz gwarantowania autentyczności marki, jak i potwierdzania autentyczności produktów dla producentów.

Pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na rynku rejestruje kod EPC2 oraz unikatowy identyfikator dla każdego zarejestrowanego znacznika, umożliwiając etykietowanie produktów w systemie „zamkniętej pętli”. Rejestrując i mapując EPC kod i unikatowy identyfikator w bazie danych za pośrednictwem NiceLabel Cloud, rozwiązanie Sato automatycznie zachowuje unikalny rekord każdego zakodowanego znacznika i pozwala użytkownikom uzyskać dokładną informację w którym kraju, w której fabryce i na której drukarce go wydrukowano.

Oprogramowanie Loftware NiceLabel jest dostępne w samodzielnej wersji pracującej w infrastrukturze klienta, jak i w wersji chmurowej. Klienci mogą zacząć od rozwiązania samodzielnego, a następnie przesłać je do chmury, w miarę rosnącego zapotrzebowania na etykiety w swoich aplikacjach, zakładach produkcyjnych i krajach.

Poza centralizacją zarządzania danymi rozwiązanie to pozwala też spełnić wymagania identyfikowalności i eliminuje możliwość tworzenia podróbek. Nicelabel to uzupełnienie oferty produktów RFID firmy Loftware, które umożliwiają m.in. śledzenie indywidualnych produktów.

W USA, EU, Chinach, Japonii i innych krajach coraz większa liczba urządzeń medycznych musi posiadać unikalny numer identyfikacyjny urządzenia (UDI), w celu zidentyfikowania poszczególnych urządzeń wszczepianych do organizmu. Serializacja jest krytycznym narzędziem dla organów regulacyjnych w wielu krajach, gdzie służy do potwierdzania ważności farmaceutyków. Umożliwia również producentom prześledzenie poszczególnych elementów aż do miejsca ich pochodzenia (fabryki), w celu zapewnienia widoczności łańcucha dostaw oraz sprawdzenia, czy dany element jest autentyczny, czy podrobiony.

W dzisiejszym „zawsze aktywnym” łańcuchu dostaw duże przedsiębiorstwa drukują i kodują miliony etykiet rocznie, często w wielu różnych zakładach. W rezultacie wymagają zintegrowanej globalnie platformy, takiej jak NiceLabel Cloud firmy Loftware, do scentralizowanego zarządzania danymi i drukiem – powiedział Paul Vogt, Loftware Vice President Channel and Alliances Strategies and Programs. 

Producenci nieustannie poszukują sposobów na poprawę wykorzystania danych w trakcie transformacji cyfrowej, aby zapewnić widoczność w całym łańcuchu dostaw, a ta nowa warstwa identyfikowalności dodatkowo zwiększy efektywność naszych klientów, umożliwiając prowadzenie bardziej zrównoważonej działalności – dodał Yoichi Abe, wiceprezes Sato Holdings Corporation, który nadzoruje globalną działalność Sato. – Jesteśmy pionierami technik zbierania danych w lokalizacjach, więc klienci mogą mieć pewność, że nieustannie przekraczamy granice tego, co jest możliwe.

Źródło: Sato

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę