Zmiany w Polskim Stowarzyszeniu Energetyki Wiatrowej

Zmiany w Polskim Stowarzyszeniu Energetyki Wiatrowej Pixabay

14 stycznia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej wybrało zarząd na trzyletnią kadencję. Na jego czele po raz kolejny stanął dotychczasowy prezes, Janusz Gajowiecki. To jego trzecia kadencja na tym stanowisku. 

Poniekąd zmienił się jednak skład Zarządu PSEW, gdyż po 5-letniej współpracy Stowarzyszenie opuściła dr Kamila Tarnacka, dotychczasowa wiceprezes zarządu, odpowiedzialna m.in. za sektor morskiej energetyki wiatrowej. Prace w zarządzie kontynuują wiceprezesi – Wojciech Cetnarski i Łukasz Zagórski – oraz dwaj nowo powołani wiceprezesi – Szymon Kowalski i Paweł Ryglewicz.

Zaufanie, jakim zarząd został obdarzony po raz kolejny przez członków PSEW, to dowód na to, że praca całego Stowarzyszenia przynosi zadowalające efekty. Z poparciem na kolejną kadencję będziemy nadal walczyć o rozwój energetyki wiatrowej zarówno na lądzie, jak i na morzu. Będziemy jeszcze ciężej pracować na rzecz likwidowania barier, upraszczania procedur, bo gra toczy się o jak największe korzyści zarówno dla polskiej gospodarki, dla firm, przedsiębiorców, którzy na tym korzystają jako poddostawcy, ale też dla społeczeństwa – bo zielona energia to czyste powietrze i walka z kryzysem klimatycznym – mówił Janusz Gajowiecki, prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Prezes PSEW dodał, że 2022 r. zapowiada się pracowicie dla branży energetyki wiatrowej:

Jako branża jesteśmy częścią transformacji energetycznej, dlatego zamierzamy dalej postulować za działaniami sieciowymi, które obejmują linię bezpośrednią oraz cable pooling – czyli łączenie infrastruktury wiatrowej ze słoneczną. Jednak naszym głównym celem w 2022 r. jest długo wyczekiwane złagodzenie zasady 10H, która uwolni wiatr na lądzie. Liczymy, że ustawa szybko zostanie skierowana na Stały Komitet Rady Ministrów, tak, by niezwłocznie weszła w życie. Bo tylko dzięki intensywnemu rozwojowi energetyki wiatrowej, możemy uniknąć dalszego wzrostu cen prądu – ocenia Gajowiecki.

Źródło: PSEW

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę