Zebra uruchomiła specjalizację Mobile Robotics dla swoich partnerów

Zebra uruchomiła specjalizację Mobile Robotics Zebra Technologies

Zebra Technologies Corporation, dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających przedsiębiorstwom inteligentne łączenie danych, zasobów i pracowników, ogłosił dziś nową linię rozwoju swojej specjalizacji w zakresie robotyki mobilnej. Od kwietnia 2022 do programu rozwoju robotyki dołączyło już 40 partnerów Zebra, z których każdy specjalizować się będzie w projektach prowadzonych z klientami. 

Jako część wielokrotnie nagradzanego programu PartnerConnect firmy Zebra, specjalizacja Mobile Robotics obejmie kompleksowe portfolio szkoleń sprzedażowych i technicznych oraz certyfikację. Zasoby związane z programem wspierają partnerów w zakresie rozwiązań automatyzacji robotyki obejmującej autonomiczne roboty mobilne (AMR) Zebra Fetch i oprogramowanie FetchCore. Zarejestrowani partnerzy w Ameryce Północnej i regionie EMEA uzyskują ekskluzywny dostęp do korzyści biznesowych, takich jak wstępnie zakwalifikowane potencjalnych projektów, fundusze na rozwój rynku, wsparcie marketingowe i zachęty finansowe, które umożliwiają wprowadzanie na rynek, sprzedaż i wdrażanie rozwiązań automatyzacji robotyki firmy Zebra.

Firma Renovotec to zespół ekspertów w temacie robotyki mobilnej z biurami w Anglii i Holandii. Do programu przystąpiła w maju 2022 r. Oto co mówi jeden z jej przedstawicieli:

Przystąpienie do programu Zebra Mobile Robotics Specialisation odblokowało nam drogę do innowacji – powiedział Mark Jones, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Renovotec. – Zintegrowaliśmy nasze oprogramowanie pośrednie Warehouse Task Engine ze sprzętem Fetch Robotics firmy Zebra, aby stworzyć nową generację rozwiązań robotyki magazynowej. Razem z Zebra nasze rozwiązania umożliwiają zwiększania produktywności i wydajności kompletacji w magazynie. Co ważne, bazują na naszych osiągnięciach w zakresie opracowywania rozwiązań, których chcą i potrzebują operatorzy magazynowi.

Rozwiązania Zebra stworzone do automatyzacji robotyki obejmują portfolio urządzeń Fetch AMR, które pomagają specjalistom ds. robotyki mobilnej poprawiać szereg wyników w zakresie przemieszczania materiałów w magazynie lub zakładzie produkcyjnym. Roboty te mogą pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z niedoborem siły roboczej i wydajności, dotyczących transportu karuzelowego w magazynach. Usprawniają również dostawę do komórek zadaniowych i linii produkcyjnych, pomagają w uzupełnianiu zapasów, liczeniu cykli oraz recyklingu i usuwaniu odpadów. Systemy Zebra są gotowe do działania zaraz po wyjęciu z pudełka, więc konfiguracja i wdrożenie przez partnerów firmy może nastąpić w ciągu kilku godzin lub dni, zamiast długich tygodni lub miesięcy.

Współpraca z firmą Zebra otworzyła drzwi do kilku nowych możliwości, wykraczających nawet poza robotykę mobilną – powiedział Bob Richards, wiceprezes ds. oferty produktowej w firmie AbeTech, specjalizującej się w rozwiązaniach automatyki przemysłowej dla przedsiębiorstw magazynowych, produkcyjnych i logistycznych w całej Ameryce Północnej. – Klienci postrzegają nas inaczej po zapoznaniu się z nasza ofertą w zakresie AMR. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem łatwości konfiguracji i tworzenia przepływów pracy, integracji z systemami zewnętrznymi oraz rozszerzonymi funkcjami bezpieczeństwa – dodaje.

W zależności od sposobu wykorzystania technologii, klienci Zebra byli świadkami 2-3-krotnego wzrostu przepustowości i produktywności, optymalizowania powierzchni magazynowej i znacznego zmniejszenia obciążenia fizycznego pracowników. Jeden z klientów zaobserwował, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od wdrożenia rozwiązania automatyzacji robotów Zebra wyeliminował 1000 kilometrów (621 mil) zbędnych przejazdów.

Z ostatniego badania Zebra Warehouse Vision Study wynika, że 27% operatorów magazynowych na świecie wdrożyło już jakąś formę systemu AMR. Oczekuje się, że w ciągu pięciu lat liczba ta wzrośnie do 90% na całym świecie. Ponadto 83% pracowników współpracujących obecnie z urządzeniami AMR potwierdza, że pomogły one zwiększyć produktywność i skrócić czas chodzenia/podróżowania, 73% zgłosiło zmniejszenie liczby błędów, a 65% stwierdziło, że urządzenia AMR umożliwiły im awans na nowe stanowiska lub możliwości.

Zebra uruchomiła specjalizację Mobile Robotics, ponieważ jesteśmy firmą skoncentrowaną na współpracy partnerskiej. Rozwiązujemy wyzwania klientów i dostarczamy im wyniki, których potrzebują poprzez naszych partnerów i we współpracy z nimi – powiedział Bill Cate, wiceprezes ds. marketingu produktów i ekosystemów, Zebra Technologies. – Ważne jest, abyśmy wspierali i nagradzali partnerów specjalizujących się w rozwiązaniach, których nasi klienci potrzebują do prowadzenia skalowalnych i elastycznych operacji, aby pomóc im napędzać rozwój, zaspokajać popyt i rozwiązywać problemy związane z biznesem.

Źródło: Zebra Technologies

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę