Wydajne wykrywanie konturów przy użyciu jednego czujnika

Pepperl+Fuchs
Reklama
Reklama

System czujników Contour2D umożliwia wykrywanie stopnia wykorzystania taśmy przenośnika. Jest jedynym systemem na rynku, który wymaga do tego tylko jednego czujnika LiDAR. Unikalna charakterystyka działania czujnika R2000 LiDAR wraz z inteligentnym algorytmem, zapewniają niezawodną korekcję cieni. Dodatkowe atuty to minimalny wysiłek instalacyjny, mały koszt oraz szybkie i łatwe, trzyetapowe uruchomienie systemu.

Aby jak najefektywniej i równomiernie rozłożyć paczki na taśmie transportowej do kolejnej stacji, niezbędne jest niezawodnie wykrywanie aktualnego stopnia wykorzystania przenośnika. Contour2D jest najbardziej wydajnym rozwiązaniem na rynku, składającym się z pojedynczego czujnika LiDAR, zamontowanego centralnie nad przenośnikiem taśmowym. Jego centralne położenie sprawia, że wykrywa on cienie opakowań na taśmie przenośnika, które w normalnych warunkach zniekształciłyby wyniki pomiarów. Duża rozdzielczość kątowa R2000 LiDAR w połączeniu z inteligentnym algorytmem, umożliwia korektę tych cieni. Jednostka MSEU (Multi Scan Evaluation Unit) nadzoruje uruchomienie algorytmu i dalsze przetwarzanie surowych danych z czujnika.

Reklama

Ponieważ do zainstalowania są tylko dwa komponenty (czujnik i MSEU), Contour2D wyróżnia się minimalnym wysiłkiem instalacyjnym i bardzo małymi kosztami sprzętu. W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów nie wymaga czasochłonnej konfiguracji w celu wzajemnego dopasowania kilku czujników. A ponieważ tylko jeden czujnik jest zamontowany centralnie nad taśmą przenośnika, instalacja nie wymaga przeprowadzania większych regulacji. Dzięki temu można łatwo rozbudować nawet istniejące instalacje.

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama