Wydajne wykrywanie konturów przy użyciu jednego czujnika

Wydajne wykrywanie konturów przy użyciu jednego czujnika Pepperl+Fuchs

System czujników Contour2D umożliwia wykrywanie stopnia wykorzystania taśmy przenośnika. Jest jedynym systemem na rynku, który wymaga do tego tylko jednego czujnika LiDAR. Unikalna charakterystyka działania czujnika R2000 LiDAR wraz z inteligentnym algorytmem, zapewniają niezawodną korekcję cieni. Dodatkowe atuty to minimalny wysiłek instalacyjny, mały koszt oraz szybkie i łatwe, trzyetapowe uruchomienie systemu.

Aby jak najefektywniej i równomiernie rozłożyć paczki na taśmie transportowej do kolejnej stacji, niezbędne jest niezawodnie wykrywanie aktualnego stopnia wykorzystania przenośnika. Contour2D jest najbardziej wydajnym rozwiązaniem na rynku, składającym się z pojedynczego czujnika LiDAR, zamontowanego centralnie nad przenośnikiem taśmowym. Jego centralne położenie sprawia, że wykrywa on cienie opakowań na taśmie przenośnika, które w normalnych warunkach zniekształciłyby wyniki pomiarów. Duża rozdzielczość kątowa R2000 LiDAR w połączeniu z inteligentnym algorytmem, umożliwia korektę tych cieni. Jednostka MSEU (Multi Scan Evaluation Unit) nadzoruje uruchomienie algorytmu i dalsze przetwarzanie surowych danych z czujnika.

Ponieważ do zainstalowania są tylko dwa komponenty (czujnik i MSEU), Contour2D wyróżnia się minimalnym wysiłkiem instalacyjnym i bardzo małymi kosztami sprzętu. W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów nie wymaga czasochłonnej konfiguracji w celu wzajemnego dopasowania kilku czujników. A ponieważ tylko jeden czujnik jest zamontowany centralnie nad taśmą przenośnika, instalacja nie wymaga przeprowadzania większych regulacji. Dzięki temu można łatwo rozbudować nawet istniejące instalacje.

Źródło: Pepperl+Fuchs

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę