Wizualny monitoring układnic i linii przenośnikowych

Wizualny monitoring układnic i linii przenośnikowych Leuze

Centra logistyczne, które chcą ochrony na wypadek możliwych usterek lub reklamacji, mogą uzyskać gwarancję bezpieczeństwa dzięki nowej kamerze LCAM 308 IP firmy Leuze. Umożliwia ona wizualny monitoring układnic i linii przenośnikowych.

Nawet w nowoczesnych centrach logistycznych nie zawsze można całkowicie wykluczyć możliwość wystąpienia awarii. Operatorzy systemów mogą jednak podjąć pewne kroki, aby się przed nimi zabezpieczyć: Nowa kamera LCAM 308 IP firmy Leuze rejestruje w rozdzielczości Full HD okres 60 sekund poprzedzających usterkę. Dzięki temu można łatwo przestudiować przebieg zdarzenia. To ważne, jeśli chcemy szybko i skutecznie usunąć awarię. Kamera ma wiele innych zastosowań: Nadaje się również do monitorowania wizyjnego martwych pól na układnicach i liniach przenośnikowych.

Różnorodność funkcji

Dzięki szerokiej gamie funkcji operatorzy systemu mogą być przygotowani na każdą ewentualność: Na przykład, w razie potrzeby można wykorzystać transmisję na żywo w rozdzielczości HD. Oprócz tego tryb migawkowy umożliwia wykonywanie pojedynczych zdjęć, np. zawartości pudełka. Tę funkcję można wykorzystać do kompletacji zamówień, w celu udokumentowania tego, czy towar w pudełku był kompletny. Praktycznym ułatwieniem jest to, że do transmisji 60-sekundowego nagrania lub strumienia na żywo wystarczające są standardowe przeglądarki internetowe lub narzędzia stosowane do przesyłania strumieniowego. Nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie. Co więcej, operatorzy nie muszą borykać się z nadmiarem danych: Kamera sieciowa LCAM 308 posiada pamięć pierścieniową, dzięki czemu zapisywany jest tylko okres przed i po zdarzeniu.

Idealna w trudnym środowisku

Dzięki solidnej, metalowej obudowie kamera przemysłowa IP LCAM 308 spełnia wymagania dla stopnia ochrony IP65. Kurz nie może przedostać się do wnętrza urządzenia, które jest odporne także na działanie strumienia wody. Ułatwienia przy montażu: połączenie na „jaskółczy ogon”, gwintowane otwory oraz szeroki wybór akcesoriów montażowych pozwalają na wykorzystanie wielu opcji instalacji.

Układnica

Układnice odkładają i pobierają palety w magazynach wysokiego składowania. W przypadku wystąpienia awarii kamera LCAM 308 IP umożliwia przeprowadzenie kontroli wizyjnej.

Ujęcia pojedyncze

W trybie ujęć pojedynczych kamera wykonuje zdjęcie zawartości opakowania na zakończenie procesu kompletacji zamówienia. W przypadku reklamacji można wówczas łatwo ustalić, czy towar był kompletny, gdy opuszczał centrum logistyczne.

Źródła: Leuze

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę