elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Warto inwestować w cyfryzację i zrównoważony rozwój

Schneider Electric Polska
Reklama
Reklama

Prezes Schneider Electric Polska Jacek Łukaszewski wziął udział w panelu dotyczącym cyfrowej transformacji w ramach 13. Forum Gospodarczego TIME zorganizowanego przez KIGEiT.

Prezes Łukaszewski zanaczył, że największym wyzwaniem jest brak świadomości wśród najważniejszych decydentów i liderów, że dwa megatrendy, czyli cyfryzacja i zrównoważony rozwój, są nieuniknione. Ponadto stwierdził, że dla obecnego pokolenia największe wyzwanie stanowią zmiany klimatyczne, a na rozwiązanie problemów związanych z tym aspektem trzeba liczyć nie dłużej niż jedynie około 10 następnych lat.

Reklama

Firma Schneider Electric postanowiła podjąć w zakresach transformacji cyfrowej, jak i dekarbonizacji zdecydowane kroki. Opracowana strategia działań na rzecz zrównoważonego rozwoju ma na celu osiągnięcie przez firmę neutralności klimatycznej do 2030 r., a przez cały firmowy łańcuch dostaw do roku 2050. Już dzisiaj 80% energii elektrycznej zużywanej przez zakłady produkcyjnej całej grupy Schneider Electric pochodzi ze źródeł odnawialnych. Ponad 200 zakładów nie wytwarza żadnych odpadów, które trafiałyby na wysypiska – wszystko podlega recyklingowi.

Reklama

Okazuje się, że walka ze zmianami klimatycznymi w wielu aspektach nie wymaga nowych technologii, lecz zastosowania w odpowiedni sposób też tych istniejących. W tym aspekcie szczególną uwagę warto zwrócić na budynki, biura. To właśnie one będą bowiem odgrywać coraz większą rolę w zużyciu energii. Już teraz odpowiadają za 40% całej konsumpcji w Unii Europejskiej, a prezentowana wartość wciąż rośnie. Tymczasem technologie pozwalające na optymalizację zużycia energii elektrycznej bądź cieplnej czy też zwiększenie udziału źródeł odnawialnych w zasilaniu biur już istnieją, a UE zapowiedziała tworzenie nowych ram prawnych, przepisów, które mają na celu zachęcić większą liczbę osób do zrobienia pierwszego kroku w kierunku dbania o planetę.

Źródło: Schneider Electric Polska

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama