elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

VisuNet FLX – elastyczny system sterowania i monitorowania

Pepperl+Fuchs
Reklama
Reklama

Nowa modułowa stacja operatorska VisuNet FLX HMI firmy Pepperl+Fuchs stanowi część szerokiej gamy systemów sterowania i monitorowania, przeznaczonych do pracy w środowisku bezpiecznym oraz w strefach zagrożonych wybuchem ATEX/IECEx Zone 2/22 i Div. 2 (globalne certyfikacje w toku). Ten pakiet produktów obejmuje rozwiązania pozwalające automatykom zaoferować całkowitą elastyczność podczas pracy w terenie.

Nowa platforma jest dostosowana do wymogów przemysłów: petrochemicznego, chemicznego i farmaceutycznego. W pełni modułowa konstrukcja umożliwia konfigurowanie rozwiązań HMI, zapewniających maksymalną funkcjonalność. Urządzenia z nowej serii VisuNet FLX można zamawiać w trzech podstawowych konfiguracjach. W zależności od specyfikacji użytkownika są to:

system HMI: kompletny system HMI (z wyświetlaczami Full HD różnych rozmiarów) wraz z terminalem thin-client, komputerem PC lub modułem bezpośredniego monitorowania, również w wersji o podwyższonych standardach higienicznych, wykonanej ze stali nierdzewnej. Nadaje się do samodzielnej instalacji, na przykład na stojaku lub ramieniu montażowym.

panel PC: wyświetlacz (Full HD o różnych przekątnych) z terminalem, komputerem PC lub modułem bezpośredniego monitorowania do montażu panelowego, a także...

box PC: samodzielny komputer PC lub thin client do instalacji bezpośrednio w szafie sterowniczej.

Reklama

W połączeniu z licznymi oczekującymi certyfikatami (w tym ATEX, IECEx i NEC500) oraz rozległą siecią partnerską Pepperl+Fuchs seria VisuNet FLX oferuje skalowalną platformę do rozwiązań HMI o globalnym zakresie zastosowań.

Źródło: Pepperl+Fuchs

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama