VisuNet FLX – elastyczny system sterowania i monitorowania

VisuNet FLX – elastyczny system sterowania i monitorowania Pepperl+Fuchs

Nowa modułowa stacja operatorska VisuNet FLX HMI firmy Pepperl+Fuchs stanowi część szerokiej gamy systemów sterowania i monitorowania, przeznaczonych do pracy w środowisku bezpiecznym oraz w strefach zagrożonych wybuchem ATEX/IECEx Zone 2/22 i Div. 2 (globalne certyfikacje w toku). Ten pakiet produktów obejmuje rozwiązania pozwalające automatykom zaoferować całkowitą elastyczność podczas pracy w terenie.

Nowa platforma jest dostosowana do wymogów przemysłów: petrochemicznego, chemicznego i farmaceutycznego. W pełni modułowa konstrukcja umożliwia konfigurowanie rozwiązań HMI, zapewniających maksymalną funkcjonalność. Urządzenia z nowej serii VisuNet FLX można zamawiać w trzech podstawowych konfiguracjach. W zależności od specyfikacji użytkownika są to:

system HMI: kompletny system HMI (z wyświetlaczami Full HD różnych rozmiarów) wraz z terminalem thin-client, komputerem PC lub modułem bezpośredniego monitorowania, również w wersji o podwyższonych standardach higienicznych, wykonanej ze stali nierdzewnej. Nadaje się do samodzielnej instalacji, na przykład na stojaku lub ramieniu montażowym.

panel PC: wyświetlacz (Full HD o różnych przekątnych) z terminalem, komputerem PC lub modułem bezpośredniego monitorowania do montażu panelowego, a także...

box PC: samodzielny komputer PC lub thin client do instalacji bezpośrednio w szafie sterowniczej.

W połączeniu z licznymi oczekującymi certyfikatami (w tym ATEX, IECEx i NEC500) oraz rozległą siecią partnerską Pepperl+Fuchs seria VisuNet FLX oferuje skalowalną platformę do rozwiązań HMI o globalnym zakresie zastosowań.

Źródło: Pepperl+Fuchs

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę