Vertiv podwaja możliwości produkcyjne

Vertiv podwaja możliwości produkcyjne Vertiv

Firma Vertiv poinformowała o zwiększeniu wydajności swojej działalności produkcyjnej w zakresie rozdzielnic, szynoprzewodów i zintegrowanych rozwiązań modułowych (Integrated Modular Solutions, IMS) o ponad 100% od czasu przejęcia oferujących tego typu produkty firm E&I Engineering oraz PowerBar Gulf w listopadzie 2021 r. Vertiv planuje też kontynuowanie rozbudowy możliwości produkcyjnych, aby podwoić je do końca 2025 r.

Zaplanowana ekspansja umożliwi firmie Vertiv obsługę bieżących zobowiązań oraz rosnącego zapotrzebowania klientów na infrastrukturę zasilania centrów danych, zwłaszcza w zakresie kolokacji i lokalizacji hiperskalowych, w tym aplikacji do obsługi sztucznej inteligencji oraz obliczeń o wysokiej wydajności.

W ciągu dwóch lat od przejęcia firm E&I Engineering oraz PowerBar Gulf, Vertiv rozszerzył swoją globalną działalność produkcyjną w zakresie rozdzielnic, szynoprzewodów i modułowych rozwiązań zasilających, otwierając nowe zakłady oraz zwiększając wydajność istniejących fabryk, co zaowocowało stworzeniem ponad tysiąca dodatkowych miejsc pracy do 2023 r. Dzięki dodatkowym planom ekspansji, Vertiv spodziewa się ponad dwukrotnego zwiększenia zdolności produkcyjnych w ciągu najbliższych dwóch lat.

Vertiv podwaja możliwości produkcyjne zdjęcie w treści artykułu

Gdy nabyliśmy firmę produkującą rozdzielnice i szynoprzewody, aby uzupełnić nasze portfolio rozwiązań do zarządzania energią w centrach danych i do innych krytycznych zastosowań komercyjnych oraz przemysłowych, zakładaliśmy, że ten zestaw produktów pozwoli nam zwiększyć wartość oferowanych rozwiązań – powiedział Giordano Albertazzi, dyrektor generalny Vertiv. – Ale wraz z gwałtownym wzrostem ilości przesyłanych danych, spowodowanym m.in. przez zyskującą coraz większą popularność sztuczną inteligencję, obecny popyt na rozwiązania do zarządzania energią przekracza prognozy, które sformułowaliśmy w momencie przejęcia E&I. Vertiv zaspokaja to zwiększenie popytu, inwestując w moce produkcyjne w kluczowych obszarach i lokalizacjach, skalując naszą działalność na całym świecie i umożliwiając zaspokojenie przyszłego zapotrzebowania w elastyczny sposób. 

Giordano Albertazzi zauważył ponadto, że przyspieszenie rozwoju sztucznej inteligencji i innych wysokowydajnych obliczeń generuje zapotrzebowanie na moce produkcyjne i innowacje w całym oferowanym przez Vertiv portfolio, w tym w zakresie zasilania, klimatyzacji i prefabrykowanych rozwiązań modułowych. 

Inwestowanie w dodatkowe moce produkcyjne we wszystkich regionach świata jest zgodne z naszą strategią umożliwiającą rozwój branży i budowanie odpornego łańcucha dostaw – dodał Giordano Albertazzi. 

Vertiv podwaja możliwości produkcyjne zdjęcie w treści artykułu

Rozbudowa mocy produkcyjnych Vertiv w zakresie rozdzielnic, szynoprzewodów oraz rozwiązań IMS odbędzie się poprzez zwiększenie stopnia wykorzystania i rozbudowę powierzchni zakładów w Karolinie Południowej (Stany Zjednoczone), Meksyku, Słowacji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Irlandii i Irlandii Północnej.

Źródło: Vertiv

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę