Ultrakompaktowe roboty KR SCARA

Ultrakompaktowe roboty KR SCARA KUKA

Silne, szybkie, wysoce wydajne. Czy to w przypadku montażu małych elementów, manipulowania materiałami, czy kontroli – nowe, ultrakompaktowe roboty KR Scara zapewniają najwyższą wydajność i opłacalność.

Roboty KR SCARA od firmy KUKA są skonfigurowane do najwyższej wydajności. Dzięki różnorodnym zintegrowanym układom zasilania mediami są fabrycznie dostosowane, by sprostać niemal każdemu zadaniu. Roboty KR SCARA sprawiają, że automatyzacja w branżach wrażliwych na koszty jest łatwiejsza i długofalowo bardziej opłacalna. Wyposażony w inteligentne funkcje robot KR SCARA oferuje atrakcyjny, kompletny pakiet: jest lekki i smukły, a zarazem wyjątkowo szybki i silny oraz posiada udźwig do 6 kg.

Roboty KR SCARA dysponują wewnętrznymi układami zasilania mediami dla powietrza, energii elektrycznej i danych – ten kompletny pakiet umożliwia inteligentne zintegrowanie urządzeń peryferyjnych i szybkie dostosowanie robota do niemal każdego pożądanego zastosowania. Czy to w przypadku montażu małych elementów, manipulowania materiałami, czy testów – roboty KR SCARA są elastyczne w montażu, wysoce precyzyjne w ruchu i wymagają ograniczonych nakładów związanych z konserwacją.

Źródło: KUKA

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę