Trzy inteligentne urządzenia zasilane akumulatorami

Trzy inteligentne urządzenia zasilane akumulatorami EcoFlow

EcoFlow, wiodąca firma w dziedzinie ekologicznych rozwiązań energetycznych, ogłosiła globalną dostępność swoich przełomowych inteligentnych urządzeń - EcoFlow Blade, Glacier i Wave 2. Urządzenia te wykorzystują zalety technologii akumulatora EcoFlow, zapewniając energooszczędne działanie w domu i podczas przygód na świeżym powietrzu.

Produkty te, na których opracowanie EcoFlow uzyskał łącznie 15 patentów, zostały po raz pierwszy zaprezentowane na początku tego roku na targach CES. Zarówno Blade, jak i Glacier znalazły się na liście wyróżnionych nagrodami za innowacje CES 2023.

EcoFlow Blade, jako pierwsza na świecie zrobotyzowana kosiarka do trawnika, wykorzystuje zaawansowaną robotykę do zautomatyzowanej, bezproblemowej pielęgnacji ogrodu. EcoFlow Glacier oferuje przenośną lodówko-zamrażarkę wyposażoną w zintegrowaną kostkarkę do lodu i wymienny akumulator. EcoFlow Wave 2 oferuje najszybsze chłodzenie i ogrzewanie w zasilanym akumulatorowo klimatyzatorze i grzejniku.

EcoFlow Blade: bezproblemowe koszenie trawnika

EcoFlow Blade to pierwsza w branży inteligentna kosiarka automatyczna, która potrafi automatycznie kosić trawę, oszczędzając czas i sprawiając, że pielęgnacja trawnika staje się przyjemnością. Dzięki Lawn Sweeper Kit, Blade wykorzystuje zaawansowany czujnik LiDar i wbudowaną kamerę do lokalizowania i wyłapywania śmieci z trawnika, takich jak gałązki i liście, a następnie odkładania ich w zaprogramowanym miejscu.

Czujnik LiDar i kamera Blade oraz nawigacja X-Vision w czasie rzeczywistym (RTK) umożliwiają mu pracę w wirtualnych granicach, dzięki czemu użytkownicy mogą śmiało oddalić się od urządzenia, podczas gdy ono wykonuje swoją pracę. W przeciwieństwie do innych kosiarek automatycznych, które wymagają fizycznego wyznaczania granic, użytkownicy BLADE mogą ustalić granicę trawnika w aplikacji EcoFlow.

Ta sama technologia produktu pomaga również omijać przeszkody. Dzięki temu kosiarka nie utknie i nie będzie wymagała interwencji użytkownika, a także nie zniszczy trawnika. Duże koła wielokierunkowe umożliwiają również pokonywanie przeszkód o wysokości do 40 mm. Blade posiada 4G i eSIM, dzięki czemu użytkownicy mogą zawsze śledzić jego dokładną lokalizację.

EcoFlow Glacier: przenośna lodówko-zamrażarka 

EcoFlow Glacier to rewolucyjna przenośna lodówko-zamrażarka z wbudowaną kostkarką do lodu i wymiennym akumulatorem. Glacier sprawia, że utrzymanie zimnej żywności i napojów podczas spotkań i przygód na świeżym powietrzu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzięki wymiennemu akumulatorowi o pojemności 298 Wh, Glacier oferuje 40 godzin chłodzenia lub 19 godzin pracy w temperaturze poniżej zera na jednym ładowaniu. Glacier potrafi wytworzyć 18 kostek lodu w ciągu 12 minut i posiada dwa schowki z niezależną kontrolą temperatury do jednoczesnego chłodzenia i zamrażania.

Glacier jest wyposażony w wydajny kompresor i w trybie maksymalnym może schładzać z temperatury 86°F (30°C) do 32°F (0°C) w ciągu zaledwie 15-20 minut. Alternatywnie, użytkownicy mogą przedkładać wydajność nad szybkość dzięki trybowi Eco, który zmniejsza zużycie energii przez urządzenie, zapewniając dłuższy czas pracy.

Glacier może nawet pełnić rolę przenośnej ładowarki do małych urządzeń elektronicznych, takich jak laptopy i telefony. Posiada również składany uchwyt i kółka ułatwiające przenoszenie. Glacier oferuje maksymalną elastyczność jako rozwiązanie pozasieciowe. Można go ładować za pomocą prądu zmiennego, ładowarki samochodowej, panelu słonecznego i stacji energetycznej.

EcoFlow Wave 2: Wydajne chłodzenie i ogrzewanie

Druga generacja serii Wave firmy EcoFlow, Wave 2, zapewnia najszybsze w branży chłodzenie i ogrzewanie dostępne w urządzeniu tego typu, z możliwością chłodzenia 5100 BTU i ogrzewania 6100 BTU przy efektywnej powierzchni 10 metrów kwadratowych.

Urządzenie Wave 2 jest mniejsze o 22% od swojego poprzednika, dzięki czemu łatwiej je zabrać ze sobą, gdziekolwiek i kiedykolwiek jest potrzebne. Oferuje do 8 godzin pracy na dodatkowym akumulatorze 1159Wh. Dla pełnej kontroli nad czasem pracy i wydajnością, posiada wiele trybów, w tym Eco, Sleeping i Fast, jak również regulację temperatury, ustawienia i inne, dostępne za pomocą aplikacji EcoFlow.

Umożliwiając ładowanie prądem zmiennym, stałym, przez stację zasilającą i solarnie, Wave 2 korzysta z doświadczenia EcoFlow w zakresie przenośnego zasilania, zapewniając elastyczność i wygodę w domu i w podróży. Podczas gdy podłączenie do przenośnej stacji zasilania EcoFlow może zapewnić do 18 godzin pracy, wejście solarne o mocy do 400 W pozwala użytkownikom na wykorzystanie energii odnawialnej i wspieranie zrównoważonego stylu życia poza siecią.

Źródło: EcoFlow

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę