Transformacja cyfrowa w obszarach niebezpiecznych

Transformacja cyfrowa w obszarach niebezpiecznych Pepperl+Fuchs

Wyzwania, które stwarza pandemia, oraz koszty personelu i niedobór wykwalifikowanych pracowników, wywołują coraz większą presję na przedsiębiorstwach. Efektywne i zgodne z wymaganiami utrzymanie rozległych zakładów staje się coraz trudniejsze. Urządzenia mobilne, takie jak tablety i smartfony przeznaczone do pracy w obszarach niebezpiecznych i pochodzące z oferty ECOM Instruments, marki Pepperl+Fuchs, otwierają nowe możliwości wyszukiwania z dowolnej lokalizacji planów cyfrowych i list kontrolnych niezbędnych kroków roboczych, a także wirtualnego połączenia z ekspertem.

Urządzenia mobilne zapewniają pracownikom natychmiastowy dostęp do wszystkich informacji potrzebnych do szybszej i lepszej pracy, bezpośrednie połączenie z odpowiednim ekspertem wsparcia technicznego oraz przegląd wszystkich bieżących i zamkniętych spraw. Korzystanie z nich daje duże korzyści w postaci zdalnego wsparcia techników podczas przeprowadzania skomplikowanych procedur inspekcyjnych. W tym celu rozmowy wideo lub aplikacje sztucznej rzeczywistości mogą być używane także w obszarach niebezpiecznych, za pośrednictwem smartfonów lub tabletów. W razie potrzeby technicy przebywający w terenie mogą skontaktować się z ekspertami, a nawet producentem konkretnego podzespołu i poprosić o wsparcie w skomplikowanych sytuacjach. Oszczędza to czas i zasoby.

Aby przenieść zdalne wsparcie na wyższy poziom, ECOM intensywnie współpracuje z partnerem nad rozwojem kolejnych produktów, które mogą być używane w połączeniu ze smartfonami. Aby zapewnić optymalną obsługę bez użycia rąk, również dzięki sterowaniu głosowemu lub panelowi dotykowemu przez personel pracujący w terenie oraz zapewnić optymalny przegląd procesów przez zdalnego eksperta. Celem obecnych prac rozwojowych są w szczególności inteligentne okulary. ECOM zwraca szczególną uwagę na to, aby inteligentne okulary i ich funkcje były dobrze dostosowane do codziennych praktyk przemysłowych i użytkowania w obszarach potencjalnie niebezpiecznych. Firma planuje wprowadzić na rynek inteligentne okulary już jesienią tego roku.

Źródło: Pepperl+Fuchs

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę