elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Transformacja cyfrowa w obszarach niebezpiecznych

Pepperl+Fuchs
Reklama
Reklama

Wyzwania, które stwarza pandemia, oraz koszty personelu i niedobór wykwalifikowanych pracowników, wywołują coraz większą presję na przedsiębiorstwach. Efektywne i zgodne z wymaganiami utrzymanie rozległych zakładów staje się coraz trudniejsze. Urządzenia mobilne, takie jak tablety i smartfony przeznaczone do pracy w obszarach niebezpiecznych i pochodzące z oferty ECOM Instruments, marki Pepperl+Fuchs, otwierają nowe możliwości wyszukiwania z dowolnej lokalizacji planów cyfrowych i list kontrolnych niezbędnych kroków roboczych, a także wirtualnego połączenia z ekspertem.

Urządzenia mobilne zapewniają pracownikom natychmiastowy dostęp do wszystkich informacji potrzebnych do szybszej i lepszej pracy, bezpośrednie połączenie z odpowiednim ekspertem wsparcia technicznego oraz przegląd wszystkich bieżących i zamkniętych spraw. Korzystanie z nich daje duże korzyści w postaci zdalnego wsparcia techników podczas przeprowadzania skomplikowanych procedur inspekcyjnych. W tym celu rozmowy wideo lub aplikacje sztucznej rzeczywistości mogą być używane także w obszarach niebezpiecznych, za pośrednictwem smartfonów lub tabletów. W razie potrzeby technicy przebywający w terenie mogą skontaktować się z ekspertami, a nawet producentem konkretnego podzespołu i poprosić o wsparcie w skomplikowanych sytuacjach. Oszczędza to czas i zasoby.

Reklama

Aby przenieść zdalne wsparcie na wyższy poziom, ECOM intensywnie współpracuje z partnerem nad rozwojem kolejnych produktów, które mogą być używane w połączeniu ze smartfonami. Aby zapewnić optymalną obsługę bez użycia rąk, również dzięki sterowaniu głosowemu lub panelowi dotykowemu przez personel pracujący w terenie oraz zapewnić optymalny przegląd procesów przez zdalnego eksperta. Celem obecnych prac rozwojowych są w szczególności inteligentne okulary. ECOM zwraca szczególną uwagę na to, aby inteligentne okulary i ich funkcje były dobrze dostosowane do codziennych praktyk przemysłowych i użytkowania w obszarach potencjalnie niebezpiecznych. Firma planuje wprowadzić na rynek inteligentne okulary już jesienią tego roku.

Źródło: Pepperl+Fuchs

Reklama

 

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama