Technika pomiarowa dla napraw, konserwacji i serwisu

Technika pomiarowa dla napraw, konserwacji i serwisu sturti/Getty Images

Niezawodna technika pomiarowa od profesjonalistów dla profesjonalistów? Conrad Sourcing Platform oferuje obecnie ponad 800 000 produktów od ponad 3500 znanych producentów, dzięki temu klienci biznesowi mogą znaleźć wszystko czego potrzebują do realizacji celów swojej firmy. Szeroki asortyment technologii pomiarowych i testowych zapewnia wyjątkowo duży wybór.

Profesjonalne urządzenia stanowią podstawę wyposażenia, zwłaszcza podczas konserwacji systemów lub w obszarze technologii sieciowych, aby zagwarantować dokładne wyniki pomiarów  mówi Michael Schlagenhaufer, starszy dyrektor ds. strategii produktu i dostaw w Conrad Electronic. Serwisanci techniczni znajdą na Conrad Sourcing Platform wyselekcjonowane marki, aby optymalnie wspierać ich codzienne zadania i zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas pracy.

Kamera termowizyjna testo 883

Innowacyjna nowość „Made in Germany“ od producenta techniki pomiarowej Testo. Nowa kamera termowizyjna testo 883 o najlepszej jakością obrazu i z automatyczną archiwizacją jako skuteczne wzmocnienie w dziedzinie termografii. Zakres pomiaru temperatury od -30 do +650 °C oraz czułość termiczna 40 mK sprawiają, że testo 883 jest idealnym wyborem dla serwisantów technicznych. Doskonała rozdzielczość w podczerwieni wynosząca 320x240 pikseli może zostać zwiększona do 640x480 pikseli, dzięki funkcji SuperResolution. Zapewnia to niezawodne wykrywanie anomalii termicznych w maszynach i instalacjach. Kamera wyposażona jest w ręczny obiektyw z zoomem, który umożliwia wykonywanie zbliżeń na odległość 10 cm, a wymienny teleobiektyw pozwala na badanie oddalonych obiektów i konstrukcji zewnętrznych.

Ponadto wartości pomiarowe z czujników wilgotności lub cęgów prądowych testo 770-3 mogą być zintegrowane bezpośrednio z obrazem termicznym przez Bluetooth. Inne funkcje cyfrowe wspomagają użytkowników podczas ważnych zadań pomiarowych: opcja ScaleAssist automatycznie reguluje kontrast obrazu, co pomaga zidentyfikować słabe punkty, a porównywanie różnych obrazów staje się bardziej obiektywne. Dzięki funkcji Testo Site Recognition nie trzeba już spędzać godzin na ręcznym przeglądaniu i archiwizowaniu obrazów na komputerze, ponieważ obrazy są automatycznie przypisywane do odpowiedniego obiektu pomiarowego za pomocą kodu QR znajdującego się w punkcie pomiarowym.
 
Przemysłowe, łatwe w obsłudze oprogramowanie IRSoft Testo pozwala na analizę odczytów i tworzenie raportów. Aplikacja testo Thermography odgrywa ważną rolę w dalszym przetwarzaniu i przesyłaniu wyników. Łączy kamerę termowizyjną z tabletem lub smartfonem, zamieniając urządzenie mobilne w pilot zdalnego sterowania do testo 883. Sama kamera może być również obsługiwana zarówno przez ekran dotykowy, jak i za pomocą joysticka.

Dokładne testowanie kabli i sieci

Linia produktów Fluke Networks przeznaczona jest dla inżynierów serwisowych na całym świecie, którzy instalują i konserwują infrastrukturę okablowania sieciowego. Tester kabli i sieci LinkIQ jest wyjątkowo niezawodnym przyrządem wykorzystującym technologię RDR do określenia funkcjonalności i rzeczywistej wydajności okablowania miedzianego stosowanego w standardzie 10GBASE. LinkIQ nie tylko mierzy odległość do ewentualnej usterki, ale również tworzy odpowiedni plan okablowania. Wykonując test diagnostyczny najbliższego przełącznika, urządzenie wykrywa bieżącą prędkość transferu danych, nazwę przełącznika, identyfikator portu i informacje związane z siecią Wi-Fi, co pomaga w rozwiązywaniu problemów. W systemach PoE problemy mogą wynikać z niespójności standardów, dlatego LinkIQ umożliwia weryfikację klas PoE 1-8 oraz przeprowadzenie testu obciążeń zarówno połączenia, jak i przełącznika. Pozwala to na sprawdzenie, czy infrastruktura kablowa rzeczywiście zapewnia oczekiwaną wydajność. Wszystkie zebrane dane mogą być przechowywane i archiwizowane przy użyciu oprogramowania LinkWare PC.

Od momentu powstania w 1948 r. Fluk dostarcza profesjonalne urządzenia do instalacji, konserwacji i serwisowania systemów elektronicznych i elektrycznych. Teraz dzięki miernikowi cęgowemu Fluke 378 FC True RMS, pomiary są jeszcze szybsze i bezpieczniejsze. Wbudowana technologia FieldSense sprawia, że fizyczny kontakt z przewodami elektrycznymi jest zbędny. Cęgi prądowe są po prostu zaciśnięte wokół przewodu, podczas gdy czarny przewód pomiaru jest podłączony do punktu uziemienia. Ułatwia to precyzyjny pomiar wartości napięcia i prądu, nawet w instalacjach trójfazowych oraz ich odczyt na wygodnym wyświetlaczu.

Nie tylko łatwa obsługa i odczyt sprawiają, że miernik Fluke 378 jest niezawodnym wsparciem w miejscu pracy. Inteligentne funkcje i przydatne akcesoria zwiększają bezpieczeństwo użytkowania i pomagają osiągnąć sukces. Dołączony elastyczny adapter cęgowy iFlex rozszerza zakres pomiarów prądu przemiennego do 2500 A i może być stosowany w wyjątkowo ciasnych miejscach.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę