Pomiary elektryczne: praktyka czyni mistrza

Pomiary elektryczne: praktyka czyni mistrza Adobe Stock

Conrad Sourcing Platform tym razem koncentruje się na edukacji: oferuje innowacyjną technologię pomiarową i testową do pogłębiania wiedzy teoretycznej w szkole, podczas praktyk i na studiach.

Uczniowie, praktykanci oraz studenci kierunków naukowych i technicznych powinni mieć do dyspozycji nowoczesne pomieszczenia i wysokiej jakości wyposażenie techniczne. Dotyczy to w szczególności obszaru techniki pomiarowej i testowej. Conrad Sourcing Platform oferuje obecnie ponad 750 000 produktów od ponad 3500 znanych producentów, dzięki temu klienci biznesowi znajdą wszystko, czego potrzebują do realizacji celów swojej firmy. Od wielu lat Conrad Electronic koncentruje się również na sektorze edukacji i oferuje m.in. szeroką gamę wysokiej jakości technologii pomiarowych i narzędzi dla szkół i uczelni. Do partnerów należą renomowani specjaliści w branży, tacy jak: Chauvin Arnoux, Rohde & Schwarz i Benning. Szkoły, uniwersytety i instytucje publiczne, mogą skorzystać z rabatów edukacyjnych oraz wieloletniego doświadczenia ekspertów z zakresu techniki i elektroniki.

Bezpieczne posługiwanie się urządzeniami oraz fachowa ocena wyników pomiarów są ważnym punktem szkoleń i doskonalenia zawodowego. Szczególnie ważne w sektorze edukacji są wstępne ustawienia do pomiarów, prawidłowe odczytywanie mierzonych wartości i bezpieczna obsługa sprzętów. Chauvin Arnoux oferuje w tym zakresie specjalistyczny asortyment, taki jak: multimetr analogowy MX 1 lub C.A 5003. Dodatkową zaletą tych urządzeń jest zwiększone bezpieczeństwo – w funkcji pomiaru rezystancji, przyłożone napięcie do 400 Vrms nie powoduje uszkodzenia multimetru. Dodatkowo analizator mocy i sieci C.A 8336 wspomaga rozwiązywanie zadań i przeprowadzanie badań.  

Nowoczesne rozwiązania testowe i pomiarowe firmy Rohde & Schwarz charakteryzują się wysoką jakością, precyzją i kompatybilnością. Pomagają studentom osiągnąć optymalne wyniki i zapewnić dogłębne zrozumienie technik i procedur pomiarowych. Oferta produktów Rohde & Schwarz, zaprojektowana specjalnie dla sektora edukacyjnego, obejmuje różne modele oscyloskopów, takie jak R&S®RTC1000 i R&S®RTB2000, które posiadają specjalne opcje dla oscyloskopów edukacyjnych, takie jak generator funkcji arbitralnych lub generator wzorców, a także wyzwalanie i dekodowanie szeregowe.

Urządzenia testowe, pomiarowe i zabezpieczające Bennning są zaprojektowane oraz wykonane tak, aby spełniać wymagania w przemyśle, a tym samym idealnie nadają się do optymalnego przygotowania uczniów oraz praktykantów do ich przyszłej pracy. Conrad Sourcing Platform oferuje szeroką gamę produktów Benning, począwszy od urządzeń pomiarowych VDE, poprzez testery napięcia i multimetry, aż po cęgi prądowe. Dzięki testerom urządzeń Benning można przeprowadzać testy bezpieczeństwa i powtarzalności przyrządów elektrycznych w sposób oszczędzający czas, zgodnie z normami branżowymi i obowiązującym prawem.

Źródło: Conrad Electronic

 

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę