Targi Automaticon odwołane

Raven Media

W tym roku nie odbędą się jednak targi automaticon w Warszawie. Po przeniesieniu pierwotnego terminu z marca na drugą połowę maja, organizator targów zapowiedział w opublikowanym dziś komunikacie, że ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację i wprowadzenie w Polsce do odwołania stanu zagrożenia epidemicznego, skutkującego m.in. zakazem organizowania targów, nowy termin stał się praktycznie nierealny.

W związku z tym, w poczuciu odpowiedzialności i w trosce o minimalizacje strat u wszystkich uczestników targów (zarówno wystawców, zwiedzających, jak i kooperantów), zarząd targów Automaticon podjął trudną decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji. "Bezpieczeństwo i interesy naszych wystawców i zwiedzających zawsze były i są dla nas najwyższym priorytetem. Kolejne przesunięcia terminu generowałyby tylko kolejne straty i zwiększały stan niepewności" – możemy przeczytać w opublikowanym komunikacie.

Organizatorzy jednocześnie poinformowali, że pomimo odwołania imprezy w 2020 r. na stronie targów zostanie zamieszczony katalog targowy. Wystawcy, którzy chcą pochwalić się swoimi nowościami mogą przesyłać informacje/opisy na adres mejlowy organizatora. Opisy te zostaną umieszczone w zakładce "Edycja 2020/nowości".

Analogicznie jak w przypadku „Nowości” wystawcy, którzy planowali wystąpienia na seminariach mogą przesłać na adres mejlowy swoją prezentację. Zostanie ona umieszczona na stronie targów w zakładce "Edycja 2020/seminaria".

Wystawcom, którzy wnieśli już opłaty za udział w tegorocznych targach, organizatorzy zaproponują rozliczenie tych wpłat w ramach kosztów udziału w edycji 2021. Inne formy rozliczenia wpłat będą uzgadniane po wyjaśnieniu się formalno-prawnych uwarunkowań związanych z rządowym zakazem organizowania imprez takich jak targi i sposobem rozliczania strat.

Termin targów 2021 zostanie podany do publicznej wiadomości niezwłocznie po potwierdzeniu dostępności hal wystawienniczych.

Źródło: Automaticon+

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę