elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Sztuczna inteligencja pomoże wykrywać hałas w autach

Porsche
Reklama
Reklama

Cyfrowy asystent Sounce, stworzony przez Porsche Digital, ma wyróżniać się lepszą wykrywalnością szumów tła podczas testów podzespołów samochodu. Dzięki temu systemowi proces rozwoju i produkcji komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego ma być sprawniejszy i bardziej wydajny.

System Sounce korzysta z technologii, która – wykorzystując metody uczenia głębokiego – może niezawodnie i precyzyjnie wykrywać hałas, na przykład podczas testów wytrzymałościowych. W szczególności pozwala to odciążyć inżynierów odpowiedzialnych za rozwój, którzy normalnie muszą być osobiście obecni podczas takich testów. Asystent umożliwia również dokładniejszą dokumentację błędów i upraszcza analizę ich pierwotnych przyczyn.

Reklama

Sounce pozwala niezawodne sprawdzać, jak powstaje hałas pochodzący od elementów nośnych – na bieżąco i w zróżnicowanych warunkach. Dzięki temu mamy lepsze możliwości analizy na etapie wczesnego testowania komponentów – powiedziała Patricia Rennert, szefowa działu rozwiązań przemysłowych w Porsche Digital. Testowanie akustyki oparte na sztucznej inteligencji (AI) poprawia jakość i zmniejsza koszty w szerokim zakresie zastosowań.

Dla przemysłu motoryzacyjnego i partnerów

Reklama

Nowa technologia bazuje na wykrywaniu anomalii i może być wykorzystywana w różnych obszarach – na przykład podczas testów, w których liczne różne sygnały akustyczne utrudniają analogową analizę „na słuch”.

Dział rozwiązań przemysłowych Porsche Digital zaprojektował i opracował nowe rozwiązanie we współpracy z działem rozwoju Porsche, jako tzw. Software as a Service (SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa). Za obsługę technologii odpowiada Porsche Digital. Po pilotażowym wdrożeniu rozwiązanie będzie teraz oferowane klientom zewnętrznym. 

Źródło: Porsche Digital

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama