Szpule do komponentów wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu

Szpule do komponentów wykonane z tworzyw sztucznych Nordic Semiconductor

Współpracując z partnerami zajmującymi się montażem i testowaniem, firma Nordic korzysta obecnie ze szpul do pakowania komponentów wykonanych z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu 

Przejście na tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu zmniejszy ilość odpadów z tworzyw sztucznych o prawie 15 000 kilogramów rocznie.

Nieustannie poszukujemy sposobów na zminimalizowanie naszego negatywnego wpływu na środowisko – mówi Ole-Fredrik Morken, wiceprezes wykonawczy ds. łańcucha dostaw w firmie Nordic Semiconductor.To wspaniale, że wraz z naszymi zaufanymi partnerami OSAT mogliśmy osiągnąć ten przełom.  Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że klienci firmy Nordic są jednymi z największych na świecie „konsumentów” półprzewodnikowych układów scalonych do bezprzewodowej łączności IoT, którzy każdego roku wdrażają setki milionów urządzeń zawierających komponenty firmy Nordic. 

Wraz z rozwojem Internetu rzeczy (IoT) będzie rosło zużycie tych układów scalonych w takich zastosowaniach jak inteligentny dom, opieka zdrowotna, śledzenie zasobów, profesjonalne oświetlenie, automatyka budynków, inteligentne rolnictwo, pomiary mediów, bezprzewodowy sprzęt audio i handel detaliczny.

To niewielki, ale istotny wkład w zrównoważony rozwój – mówi Geir Langeland, wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży i marketingu w firmie Nordic Semiconductor. – Biorąc pod uwagę potencjał rynkowy aplikacji IoT, w których przoduje firma Nordic, takich jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, można przewidzieć, że firma Nordic będzie wkrótce mogła dostarczać miliardy urządzeń rocznie.

Większość szpul do pakowania komponentów firmy Nordic wykorzystuje obecnie stare tworzywa sztuczne z odzysku. Aby osiągnąć ten przełom, firma Nordic musiała przetestować swoje szpule do komponentów z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i upewnić się, że działają one tak samo niezawodnie, jak tradycyjne ich odpowiedniki niepochodzące z recyklingu, spełniając wszystkie odpowiednie standardy branżowe dotyczące taśm i szpul z komponentów. Oznacza to, że opakowanie nie uległo uszkodzeniu podczas transportu, chroniło cenne części półprzewodnikowe firmy Nordic i nie zacinało się po wprowadzeniu do szybkich maszyn do umieszczania płytek PCB.

Nasi klienci bez problemu włączyli do swoich procesów produkcyjnych szpule do komponentami z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu – podsumował Morken. – Jeśli chodzi o ESG [środowisko, kwestie społeczne i zarządzanie], staramy się realizować nasze założenia ekologiczne. Istnieje wiele standardowych w branży przepisów dotyczących minimalnych dobrych praktyk, które określają wymogi wobec dostawców półprzewodnikowych układów scalonych mające na celu zminimalizowanie ich negatywnego wpływu na środowisko. Jednak zmiany klimatyczne postępują, a środowisko jest zbyt ważne, aby wystarczyły minimalne standardy. Trzeba starać się wyjść przed szereg i dawać z siebie więcej dla środowiska. Tak jak my.

Źródło: Nordic Semiconductor

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę