System wizyjny z głowicą laserową 3D

System wizyjny z głowicą laserową 3D Cognex

Cognex Corporation wprowadza na rynek nowy system wizyjny 3D In-Sight 3D-L4000. To pierwsza na rynku głowica laserowa 3D pełniąca funkcję smart kamery. Umożliwi to inżynierom szybkie, dokładne i efektywne rozwiązanie szeregu kontroli na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych.

System wizyjny 3D-L4000 łączy w sobie opatentowaną, pozbawioną rozbłysków niebieską optykę laserową i najszerszy zakres narzędzi wizyjnych 3D z elastycznością arkusza kalkulacyjnego In-Sight. Rozwiązanie typu "wszystko w jednym" szybko przechwytuje i przetwarza obrazy 3D podczas kontroli na linii produkcyjnej. Umożliwia to użytkownikom umieszczanie narzędzi wizyjnych bezpośrednio na prawdziwym obrazie 3D (point cloud). System 3D-L4000 zapewnia większą dokładność, rozszerzając rodzaje wykonywanych kontroli. Dodatkowo, dzięki wykonaniu inspekcji w technologii 3D, użytkownicy są w stanie od razu doświadczyć, jak narzędzia wizyjne zachowują się na rzeczywistej części.

Do tej pory technologia 3D była zbyt kosztowna i skomplikowana – mówi John Keating, 3D Business Unit Manager w firmie Cognex. – Kamera In-Sight 3D-L4000 przełamuje te bariery dostarczając ogromny pakiet prawdziwych narzędzi wizyjnych 3D, czyniąc je tak łatwymi w użyciu, jak wiodące w branży narzędzia wizyjne In-Sight 2D.

System wizyjny 3D-L4000 zawiera wszystkie tradycyjne narzędzia pomiarowe 3D, takie jak wyznaczanie płaszczyzn i wysokości. W zestawie znajduje się również zestaw narzędzi 3D zaprojektowanych do przeprowadzania inspekcji w prawdziwej przestrzeni 3D.

In-Sight 3D-L4000 jest dostępny w trzech fabrycznie skalibrowanych ustawieniach pola widzenia i powinien sprawdzić się w wielu branżach, takich jak: przemysł spożywczy, produkty konsumenckie, pakowanie, przemysł motoryzacyjny, urządzenia medyczne i elektronika.

Źródło: Cognex

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę