elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

System wizyjny z głowicą laserową 3D

Cognex
Reklama
Reklama

Cognex Corporation wprowadza na rynek nowy system wizyjny 3D In-Sight 3D-L4000. To pierwsza na rynku głowica laserowa 3D pełniąca funkcję smart kamery. Umożliwi to inżynierom szybkie, dokładne i efektywne rozwiązanie szeregu kontroli na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych.

System wizyjny 3D-L4000 łączy w sobie opatentowaną, pozbawioną rozbłysków niebieską optykę laserową i najszerszy zakres narzędzi wizyjnych 3D z elastycznością arkusza kalkulacyjnego In-Sight. Rozwiązanie typu "wszystko w jednym" szybko przechwytuje i przetwarza obrazy 3D podczas kontroli na linii produkcyjnej. Umożliwia to użytkownikom umieszczanie narzędzi wizyjnych bezpośrednio na prawdziwym obrazie 3D (point cloud). System 3D-L4000 zapewnia większą dokładność, rozszerzając rodzaje wykonywanych kontroli. Dodatkowo, dzięki wykonaniu inspekcji w technologii 3D, użytkownicy są w stanie od razu doświadczyć, jak narzędzia wizyjne zachowują się na rzeczywistej części.

Reklama

Do tej pory technologia 3D była zbyt kosztowna i skomplikowana – mówi John Keating, 3D Business Unit Manager w firmie Cognex. – Kamera In-Sight 3D-L4000 przełamuje te bariery dostarczając ogromny pakiet prawdziwych narzędzi wizyjnych 3D, czyniąc je tak łatwymi w użyciu, jak wiodące w branży narzędzia wizyjne In-Sight 2D.

System wizyjny 3D-L4000 zawiera wszystkie tradycyjne narzędzia pomiarowe 3D, takie jak wyznaczanie płaszczyzn i wysokości. W zestawie znajduje się również zestaw narzędzi 3D zaprojektowanych do przeprowadzania inspekcji w prawdziwej przestrzeni 3D.

Reklama

In-Sight 3D-L4000 jest dostępny w trzech fabrycznie skalibrowanych ustawieniach pola widzenia i powinien sprawdzić się w wielu branżach, takich jak: przemysł spożywczy, produkty konsumenckie, pakowanie, przemysł motoryzacyjny, urządzenia medyczne i elektronika.

Źródło: Cognex

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama