System inteligentnego zarządzania płytą główną iBMC

System inteligentnego zarządzania płytą główną iBMC Advantech

Advantech, dostawca platform informatycznych, wprowadza na rynek nowe rozwiązanie do zarządzania pozapasmowego – system inteligentnego zarządzania płytą główną iBMC. iBMC pomaga uprościć zarządzanie systemami zdalnymi i urządzeniami brzegowymi.

Systemy iBMC to wbudowana technologia sprzętowa, która umożliwia administratorom zdalne wykonywanie zadań związanych z zarządzaniem energią (włączanie/wyłączanie zasilania, wymuszanie wyłączenia i ponowne uruchamianie systemu), nawet w warunkach awarii, takich jak uszkodzenie oprogramowania lub systemu operacyjnego. iBMS służą do pozapasmowego zarządzania energią i zapewniają dodatkowy kanał komunikacyjny do dostępu i sterowania urządzeniami w infrastrukturze sieciowej.

W zastosowaniach przemysłowych, takich jak produkcja ciągła i przetwarzanie brzegowe oparte na sztucznej inteligencji, przerwy w pracy systemu lub awarie mogą powodować dłuższe przestoje, co prowadzi do znacznego spadku produktywności. W większości przypadków ponowne uruchomienie urządzenia może przywrócić funkcjonalność systemu. W przypadku urządzeń wdrożonych w środowiskach przemysłowych lub na brzegu sieci może to jednak prowadzić do opóźnień wynikających z konieczności ponownego uruchomienia urządzeń ręcznie, na miejscu. Dzięki możliwości podjęcia działań naprawczych poprzez zdalne pozapasmowe zarządzanie urządzeniami iBMC firmy Advantech nie tylko eliminuje konieczność przeprowadzania konserwacji na miejscu, ale także ogranicza przestoje systemu i koszty operacyjne.

Infrastruktura IoT zazwyczaj obejmuje setki urządzeń rozmieszczonych w wielu rozproszonych geograficznie lokalizacjach. Platforma WISE-DeviceOn firmy Advantech służy do zdalnego zarządzania wieloma połączonymi ze sobą przemysłowymi urządzeniami IoT. Dzięki integracji technologii iBMC rozwiązanie WISE-DeviceOn może służyć zarówno jako system zarządzania w paśmie, jak i poza pasmem, który umożliwia kompleksowy dostęp, konfigurację, monitorowanie, analizę i kontrolę wszystkich zasobów sieci IoT z poziomu jednej scentralizowanej platformy. Pozwala to na znaczne uproszczenie zarządzania zdalnymi serwerami, systemami i urządzeniami peryferyjnymi dla szerokiej gamy zastosowań przemysłowych.

Aby umożliwić łatwą integrację, producent zapewnił kompatybilność systemu iBMC z wieloma komputerami IPC oferowanymi przez Advantech, w tym z komputerami do szaf sterowniczych UNO-348/148 i typu box TPC-B610, a także z płytą główną AIMB-787, obudową ACP-4340 4U (z płytą AIMB-787) oraz modułowym komputerem bezwentylatorowym MIC-770 V2 (zależnie od wersji BIOS). Technologia iBMC będzie obsługiwana przez wiele komputerów IPC Advantech, które wkrótce zostaną wprowadzone na rynek i będą wyposażone w procesory Intel Core i3/i5/i7/i9 dziesiątej generacji oraz procesory Pentium/Celeron.

Najważniejsze funkcje produktu to: zdalne zarządzanie i kontrola zasilania nawet w przypadku awarii oprogramowania lub systemu operacyjnego, możliwość zarządzania pozapasmowego konfigurowana w BIOS-ie, kompatybilność z szeroką gamą komputerów entry-level oraz high-end firmy Advantech oraz integracja iBMC z platformą WISE-DeviceOn Advantech do zdalnego zarządzania urządzeniami. Kontroler iBMC do zarządzania pozapasmowego firmy Advantech jest już dostępny.

Źródło: Advantech

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 10-11-12/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę