Siemens przejmuje spółkę COMSA

Siemens

Firma Siemens przejęła spółkę COMSA Computer und Software GmbH, zajmującą się rozwojem oprogramowania do projektowania układów elektrycznych i konstruowania wiązek kablowych. Pakiet LDorado tej spółki jest liderem w zakresie projektowania wiązek samochodowych i oprogramowania inżynieryjnego w Niemczech, co stanowi odzwierciedlenie głębokiej wiedzy fachowej i obecności na rynku, z dobrze ugruntowanym portfelem produktów i silnym naciskiem na normy.

- Przejęcie COMSA jest elementem ciągłych inwestycji firmy Siemens w technologie dla przemysłu motoryzacyjnego - powiedział Tony Hemmelgarn, prezes i dyrektor generalny Siemens PLM Software. - Połączenie rozwiązań firm Siemens i COMSA oraz wyspecjalizowanej kadry obu tych spółek jest w branży bezkonkurencyjne. Wspólnie wprowadzimy układy elektryczne i budowę wiązek elektrycznych na nowy poziom, niezbędny do sprostania wymogom rozwoju pojazdów elektrycznych i autonomicznych oraz zapewnimy kompleksowe, zintegrowane możliwości techniczne, które przyniosą korzyści klientom firm COMSA i Siemens na całym świecie.

 Bishop and Associates szacuje, że w 2017 roku światowe przychody z rynku montażu kabli wyniosły 155 miliardów dolarów, z czego około 30% pochodziło z rynku motoryzacyjnego. Według Cowen Research (19 października 2018 r.), „Wiązki elektryczne stanowią obecnie trzeci co do wielkości składnik kosztowy w samochodzie (oprócz silnika i podwozia). Wiązki elektryczne są budowane jedna po drugiej i mogą stanowić około 50 procent kosztów pracy dla całego samochodu. Wiązka przewodów jest również trzecim najcięższym elementem (za podwoziem i silnikiem). Każda technologia, która redukuje tę masę, bezpośrednio przyczynia się do oszczędności paliwa”.

Poprzez to przejęcie, Siemens planuje rozszerzyć na cały świat ofertę nowych technologii, które mają zaradzić zakłóceniom w przemyśle motoryzacyjnym, spowodowanym przez megatrendy, takie jak autonomiczna jazda i pojazdy elektryczne.

Oprogramowanie Capital firmy Siemens, wchodzące w skład niedawno nabytego portfela Mentor Graphics, rozciąga się od rozwoju architektury elektrycznej/ elektronicznej, poprzez projektowanie i serwis układów elektrycznych, po projektowanie i produkcję wiązek kablowych. Dodanie oferty COMSA zapewnia kluczowe technologie inżynierii wiązek kablowych i analizy danych projektowych, przy silnym wsparciu dla nowych standardów danych pojawiających się zwłaszcza w Europie.

- Dzięki przejęciu COMSA przez firmę Siemens będziemy mogli uczestniczyć w tym rozwijającym się rynku i wnosić do niego swój wkład w sposób oraz w miejsca, do których nie moglibyśmy dotrzeć sami. Siła oprogramowania LDorado firmy COMSA w zakresie inżynierii wiązek kablowych i analityki jest doskonałym uzupełnieniem portfela produktów Capital, opracowanego przez firmę Mentor i jesteśmy podekscytowani, że możemy być częścią nadchodzącej wspólnej podróży - powiedział Josef Biermeier, dyrektor generalny COMSA. - Ta kombinacja jest korzystna zarówno dla naszych firm, dla naszych klientów, jak i dla całego przemysłu motoryzacyjnego.

Źródło: Siemens

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę