Showroom robotów AIUT na Warsaw Industry Week 2022

Showroom robotów AIUT na Warsaw Industry Week 2022 AIUT

Najnowsze rozwiązania intralogistyczne, dynamiczne pokazy autonomicznych robotów mobilnych, platforma lokalizacji wewnątrzbudynkowej, cyfrowy bliźniak – tym i innym technologiom Przemysłu 4.0 można było przyjrzeć się w showroomie robotów i rozwiązań AIUT podczas VI edycji Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week 2022.

Warsaw Industry Week to wydarzenie skierowane do branży przemysłowej i okazja, by poznać najnowsze trendy w automatyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych. Na licznych stoiskach i w salonach pokazowych eksperci i praktycy zaprezentowali nowoczesne systemy i maszyny z kluczowych sektorów przemysłu. W programie znalazły się m.in. prezentacje robotów przemysłowych i transportowych, a także konferencje i debaty.

Targi

Jak mówił Sebastian Procek, dyrektor Działu Budowy Maszyn w AIUT, targi Warsaw Industry Week to wyjątkowa okazja, by poznać najnowsze branżowe trendy i zdobyć wiedzę o rozwiązaniach, które pomagają przedsiębiorstwom przyspieszyć i zabezpieczyć procesy produkcyjne, a także na żywo ocenić możliwości zaawansowanych systemów automatyki oraz robotów. W showroomie firmy AIUT przez 3 dni odwiedzający targi mieli okazję oglądać dynamiczne pokazy trzech transportowych robotów mobilnych AMR z rodziny AIUT Formica, stanowiących część kompleksowego systemu intralogistycznego. Nie zabrakło również pokazu możliwości z zakresu kompleksowej automatyzacji procesów produkcyjnych. Firma jest największym polskim integratorem systemów automatyki i robotyki przemysłowej oraz dostawcą zrobotyzowanych systemów intralogistycznych i magazynowych.

Przez trzy dni targów w pawilonach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo odwiedzający mogli oglądać podczas pracy różne roboty przemysłowe. W showroomie AIUT w hali B przy stoisku B3.39a zaplanowano pokazy łącznie trzech transportowych robotów mobilnych z rodziny AIUT Formica, w tym prezentację najnowszego AMR Formica 3 do szybkiego przewozu mniejszych ładunków. Zwiedzający mogli przyjrzeć się również systemowi zarządzania flotą AIUT Qursor, a także możliwościom inteligentnej platformy lokalizacji wewnątrzbudynkowej AIUT Romotus, na miejscu testując jej działanie.

Rozmowy

– Kompleksowo odpowiadamy na potrzebę zautomatyzowanej obsługi zleceń w magazynach i fabrykach. Nasze rozwiązanie obejmuje kastomizowaną flotę robotów mobilnych z rodziny AIUT Formica oraz autorski system intralogistyczny Qursor, który kontroluje i zarządza wewnętrznymi zleceniami transportowymi w oparciu na rzeczywistym stanie fabryki, monitorując w trybie ciągłym procesy zrobotyzowane, jak i manualne. Podczas WIW 2022 prezentujemy, jak nasze pojazdy AMR automatyzują transport towarów na produkcji i w magazynie. Jedną z tegorocznych nowości jest nasze najnowsze rozwiązanie do autonomicznej inspekcji maszyn z wykorzystaniem cobota i pojazdu AMR, jakim jest CoRiser. To zrobotyzowana, mobilna platforma, która może kontrolować inne roboty AMR i linie produkcyjne, wspierając prace serwisowe w zakładach produkcyjnych. Pokaz naszego systemu intralogistycznego podczas tegorocznych targów daje obraz, jak szybko można automatyzować i optymalizować procesy produkcyjne oraz transportowe bez ingerowania w przestrzeń fabryki czy magazynu – stwierdziła Ewa Kubisiewicz-Boba, dyrektor marketingu i sprzedaży w AIUT.

Źródło: AIUT 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę