Sfinalizowano nabycie Eatona Hydraulics przez firmę Danfoss

Sfinalizowano nabycie Eatona Hydraulics przez firmę Danfoss Danfoss

Danfoss oficjalnie sfinalizował nabycie działu hydraulicznego firmy Eaton, a zrobił to za cenę 3,3 mld USD, uzyskując wcześniej niezbędne zgody regulacyjne i potwierdzenie warunków zamknięcia transakcji. Dzięki temu ruchowi Grupa Danfoss powiększy się o jedną trzecią i stanie się światowym liderem w branży hydrauliki mobilnej i przemysłowej.

Przejęcie Eaton Hydraulics jest istotnym aspektem strategii rozwoju firmy Danfoss, gdyż EH staje się w ten sposób częścią biznesowego segmentu marki Danfoss funkcjonującego pod nazwą Danfoss Power Solutions. W ten sposób firma zyskuje ok. 10 tys. pracowników na całym świecie i potencjał sprzedaży: w 2020 r. w skali globalnej wyniosła ona 1,8 mld USD. Dzięki połączeniu możliwości obu firm moce Danfoss Power Solutions podwoją się, zwiększając dwukrotnie potencjał dostarczania innowacyjnych rozwiązań.

Szerszy wybór produktów z zakresu hydrauliki przemysłowej i mobilnej

Po wzmocnieniu Danfoss Power Solutions będzie oferował najszerszy wybór produktów i rozwiązań z zakresu hydrauliki mobilnej i przemysłowej na rynku, dysponując kompletną ofertą produktową, włącznie z systemami pompowania płynów hydraulicznych. Kanały dystrybucji firmy również zostały znacznie wzmocnione, a możliwości lokalnego wsparcia produktów i jej zasięg geograficzny znacznie wzrosły. Wszystko to pozwoli Danfoss Power Solutions umocnić pozycję partnera technologicznego dla obecnych i nowych klientów, a także przejąć rolę lidera cyfryzacji i elektryfikacji.

To wspaniały czas dla firmy Danfoss, ponieważ witamy w szeregach naszej organizacji 10 tys. nowych pracowników i powołujemy do życia światowego lidera w branży hydrauliki mobilnej i przemysłowej. Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia dwóch silnych firm i świetnych zespołów, będziemy w stanie zaoferować naszym klientom niezrównany poziom usług i wiedzy eksperckiej pozyskiwanej od jednego partnera. Wciąż będziemy przeznaczać znaczne nakłady na inwestycje, co pozwoli nam utrzymać się w czołówce branży i dostarczać rozwiązania poprawiające produktywność i redukujące emisje, aby sprostać wymaganiom przyszłości – skomentował nabycie Kim Fausing, CEO Danfoss Group.

Zapotrzebowanie większe niż kiedyś

Nigdy wcześniej zapotrzebowanie na innowacyjne technologicznie i przełomowe rozwiązania dla hydrauliki nie było tak duże. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z pomyślnego sfinalizowania tej znaczącej inwestycji w naszą główną gałąź działalności w obszarze hydrauliki, dzięki której możemy oferować naszym klientom i partnerom jeszcze lepsze usługi. Połączenie tych dwóch prężnych firm to idealne rozwiązanie, które oferuje niezliczone możliwości, takie jak: wzrost potencjału naszej wiedzy inżynierskiej i naszych możliwości, podwojenie możliwości globalnego wsparcia produktów oraz zwiększenie wartości naszych Ośrodków Rozwoju Aplikacji i narzędzi wspomagających projektowanie cyfrowe. Poszerzenie oferty o systemy pompowania płynów hydraulicznych i rozwiązania na potrzeby przemysłu to kolejne korzyści płynące z tej transakcji dodał Eric Alström, prezydent Danfoss Power Solutions.

Paulo Ruiz, prezydent byłej firmy Hydraulics Group, oznajmił z kolei, iż wspomniane działanie to nowy, ciekawy rozdział w życiu obu firm i ich pracowników, którzy razem są silniejsi. Dzięki możliwości korzystania z wieloletniego doświadczenia w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań i wiodącej w branży wiedzy specjalistycznej nowy zespół Danfoss Power Solutions stanie się światowym liderem w dziedzinie hydrauliki mobilnej i przemysłowej, a połączenie oferty produktów i poszerzenie zasięgu globalnego zadziała na korzyść klientów i dystrybutorów na całym świecie.

Źródło: Danfoss

 

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę