elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Schneider Electric z nowym produktem z obszaru Data Center

Schneider Electric
Reklama
Reklama

Firma Schneider Electric wprowadza na rynek europejski nową serię R EcoStruxure MicroData Center, przeznaczoną do działania w wymagających środowiskach przemysłowych i produkcyjnych. Będzie ona dostępna w Europie od czerwca 2021 r. Nowe mikrocentra danych z certyfikatem IP i NEMA stanowią odporne i szybkie we wdrożeniu rozwiązanie, ułatwiające zarządzanie infrastrukturą obliczeniową w edge computing.

Coraz więcej operatorów przemysłowych wdraża technologie Przemysłu 4.0 w celu zwiększenia produktywności, bezpieczeństwa i stopnia automatyzacji. W tej sytuacji mikrocentra danych stają się niezbędne do wdrażania podstawowych elementów – od konwergencji IT i OT po umożliwienie zastosowania technologii IIoT. Zadaniem urządzeń tego typu jest zapewnienie, aby systemy IT na hali produkcyjnej były niezawodne i proste we wdrożeniu. W ramach premiery dostępnych jest sześć nowych modeli w rozmiarach: 16U, 24U i 42U, które zapewniają elastyczność i łatwą skalowalność.

Przemysł 4.0 to kolejne wyzwania

– Ponieważ Przemysł 4.0 i zaawansowane technologie automatyzacji nadal napędzają transformację w środowiskach przemysłowych, technologie IT muszą być wdrażane bliżej punktu użytkowania, umożliwiając zwiększoną produktywność i efektywność – powiedział Rob McKernan, secure power division w Schneider Electric Europe. – Dostępność naszych nowych rozwiązań EcoStruxure MicroData Center serii R z certyfikacją IP i NEMA pomoże producentom przemysłowym i dystrybutorom w całym regionie czerpać korzyści z poprawy wydajności i niezawodności w fabryce.

Rozwiązania EcoStruxure Micro Data Center umożliwiają szybsze, wydajniejsze i tańsze wprowadzanie systemów przemysłowych na rynek. EcoStruxure MicroData Center to konfigurowalne, wstępnie skonfigurowane, zamknięte systemy szaf „rack”, które obejmują zasilanie, chłodzenie oraz systemy bezpieczeństwa i zarządzania. Sposób, w jaki zostały zaprojektowane, pozwala zaoszczędzić do 40% na kosztach inżynierii terenowej, uruchomić systemy o 20% szybciej i obniżyć koszty utrzymania i konserwacji o 7%. Mikrocentra danych wykorzystują istniejącą infrastrukturę i mogą potencjalnie zmniejszyć wydatki kapitałowe o 48% w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Nowa seria R oferuje wszystkie te korzyści i pomaga klientom przezwyciężać trudności.

Reklama

Konstrukcja pozwala wytrzymać trudne warunki, minimalny poziom ochrony odpowiada stopniom IP54 i NEMA 12. Produkty serii R są przystosowane do pracy w warunkach dużego zapylenia, wilgoci i dużymi wahaniami temperatury. Zdalne zarządzanie pracą za pomocą dostosowanego oprogramowania i usług cyfrowych firmy Schneider Electric zapewnia ciągłość wtedy, gdy na miejscu nie ma personelu IT. EcoStruxure IT, a otwarta platforma niezależna od dostawcy umożliwia użytkownikom osiągnięcie mocy i elastyczności w zarządzaniu infrastrukturą krytyczną samodzielnie, z partnerem lub pozwala inżynierom serwisowym Schneider Electric na zarządzanie ich zasobami.

Przemysłowy Edge Computing. Czym jest?

Produkty są wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, takie jak: kontrola dostępu, wykrywanie włamań i kamera bezpieczeństwa, które pozwalają na zastosowanie w niezabezpieczonych miejscach. Możliwość ujednolicenia projektu w wielu środowiskach, za pomocą jednego, kompleksowego rozwiązania, które jest łatwiejsze we wdrożeniu i utrzymaniu niż odrębne systemy. Co więcej, aby operatorzy przemysłowi mogli czerpać korzyści ze zwiększonego stopnia automatyzacji, nie mogą polegać wyłącznie na technologii chmury w poszukiwaniu stabilności i szybkości wymaganej przez sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i inne technologie Przemysłu 4.0.

Reklama

Lokalne centra danych brzegowych to infrastruktura IT łącząca odpowiednie obudowy, przestrzenie oraz obiekty i urządzenia rozproszone geograficznie, aby umożliwiać współpracę i wymianę danych z punktami końcowym w sieci. W środowiskach przemysłowych, takich jak zakład produkcyjny lub centrum dystrybucji, takie zastosowanie jest określana jako „industrial edge”. Analizy pokazują, że dane i komunikacja “z brzegiem sieci” stają się coraz ważniejsze.

Źródło: Schneider Electric

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama