Schneider Electric z nagrodami za innowacyjność

Schneider Electric z nagrodami za innowacyjność Pixabay

Schneider Electric, działający w dziedzinie cyfrowej transformacji, zarządzania energią i automatyki, oraz uznany za najbardziej zrównoważoną korporację na świecie w 2021 r. w rankingu CorporateKnights, podczas Targów Technologicznych CES 2022 otrzymał cztery nagrody za innowacyjność. Globalne rozwiązanie Schneider Electric – Wiser Energy Center – zostało wyróżnione w kategoriach „Zrównoważony rozwój” i „Inteligentny dom”.

Domowy panel elektryczny nowej generacji pomaga obiektom mieszkalnym przyczynić się do osiągnięcia globalnych celów zrównoważonego rozwoju. Kontroluje on zapotrzebowanie na energię podłączonych urządzeń z jednego miejsca. Z pomocą algorytmów opartych na sztucznej inteligencji przekształca domy w inteligentne i zrównoważone. Dzięki połączeniu możliwości WiserEnergy Center i oprogramowania Wiser konsumenci zyskują pełną kontrolę nad tym, jak energia jest produkowana, przechowywana i dystrybuowana w domu. System optymalizuje przydział energii, a także potrafi wykrywać odnawialne jej źródła, przełączając się na korzystanie z nich w optymalnym momencie dnia. Rozwiązanie dostępne jest już m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Obecnie zaledwie mniej niż 10% właścicieli domów uważa, że ich dom w znacznym stopniu przyczynia się do zmian klimatycznych, podczas gdy badania Programu Środowiskowego ONZ potwierdzają, że gospodarstwa domowe zużywają 29% globalnej energii i przyczyniają się do 21% wynikającej z tego emisji CO2. Merten Ocean Plastic oraz OdaceSustainable Smart Switches&Plugs wyróżnione w kategorii „Zrównoważony rozwój”. Mertento rynkowy lider w dziedzinie innowacji i wzornictwa elektrycznego. Wspólnie ze Schneider Electric kształtuje przyszłość zrównoważonego rozwoju, jako pierwszy na rynku oferując rozwiązania elektryczne dla domu wykonane z przetworzonych tworzyw oceanicznych.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych co roku ponad 8 mln ton plastiku trafia do oceanów, szkodząc morskiej przyrodzie, rybołówstwu i powodując nieodwracalne szkody w ekosystemach. Porzucone sieci rybackie są istotną częścią tego problemu, stanowiąc 10% wszystkich plastikowych odpadów znajdujących się w morzu. Rozwiązanie Mertenpomaga zwalczać ten problem i promuje gospodarkę cyrkulacyjną poprzez ponowne wykorzystanie zebranych sieci i nadanie im nowego życia.

Nowa seria Odace Sustainable firmy Schneider Electric to z kolei kolekcja stylowych, inteligentnych przełączników i wtyczek dla domu. Stworzona z materiałów pochodzących z recyklingu, zebranych w centrach zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE), przekształca zbędne materiały w nowe produkty. 

Dzięki Odace Sustainable konsumenci przyczyniają się do eliminacji jednorazowego plastiku i dają mu drugie życie. Wykonany w niemal 100% z surowców wtórnych nowy produkt Schneider Electric stanowi znaczący krok naprzód w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla i ilości odpadów na wysypiskach.– CES to miejsce, gdzie szczególnie doceniane jest innowacyjne podejście. Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy aż cztery wyróżnienia CES 2022 InnovationAwards w dwóch kategoriach, co jest dla nas szczególnie istotne, zarówno pod kątem teraźniejszości, jak i przyszłości. Od możliwości oddania kontroli w ręce właścicieli domów na całym świecie dzięki Wiser Energy Center po wykorzystanie niesamowitej pomysłowości Merten Ocean Plastic i Odace Sustainable, sprawiamy, że zrównoważony rozwój staje się codziennością dla ludzi na całym świecie. Wierzymy, że ten kierunek działań jest zgodny z naszą wizją uczynienia domów inteligentnymi i wykorzystującymi zasoby w sposób zrównoważony – podsumowuje YiFuQi, executive vice-president Pionu Home and Distribution w Schneider Electric.

Źródło: Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę