Schneider Electric z kolejnym sukcesem w branży

Schneider Electric z kolejnym sukcesem w branży Schneider Electric

Schneider Electric trzeci raz z rzędu otrzymał tytuł „Vendor Champion” w raporcie Canalys Channel Leadership Matrix. Niezależna firma badawcza Canalys przyznała marce APC tytuł „EMEA Channel Leadership Champion” za wysoki poziom współpracy z klientami, zaangażowanie w rozwój modeli biznesowych opartych na partnerstwie oraz jakość wsparcia technicznego. Status „Champion” odzwierciedla najwyższy poziom doskonałości w zarządzaniu kanałami i pokazuje konsekwentny wzrost z roku na rok.

Przez cały 2021 r. Schneider Electric – działający w obszarze transformacji cyfrowej zarządzania energią oraz automatyki, zdobywca miejsca nr 1 w rankingu CorporateKnights 2021 w obszarze zrównoważonego rozwoju – rozwijał nowe oferty usług, równocześnie dostosowując programy, systemy wsparcia i korzyści do swoich partnerów. Co więcej, firma zwiększyła wolumen transakcji pośrednich poprzez sieć partnerską o 4%, zarazem rekrutując i poprawiając zakres wsparcia we wszystkich kluczowych obszarach, w tym w Europie Środkowo-Wschodniej oraz na Półwyspie Iberyjskim.

W kwietniu 2021 r. Schneider Electric uruchomił program Edge Software & Digital Services. To pełen zestaw korzyści, narzędzi wsparcia i certyfikatów, który umożliwia dostawcom rozwiązań IT tworzenie praktyki o nazwie „Managed Power Services”. Nowy program, opracowany w odpowiedzi na rozwój technologii przetwarzania na krawędzi sieci (edgecomputing), pozwala na tworzenie stałych strumieni przychodów dzięki oferowaniu zdalnego monitorowania i zarządzania infrastrukturą fizyczną w sieciach klientów. Wszystko to z wykorzystaniem oprogramowania i usług cyfrowych EcoStruxure od firmy Schneider Electric.

Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na wzorce biznesowe oparte na modelu usługowym firma Schneider Electric przyjęła podejście „channel-first” w ramach swojej pierwszej oferty „as-a-service”. Efektem jest współpraca z dystrybutorami IT w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech oraz Austrii i wsparcie ich w dostarczaniu pierwszej na rynku oferty usług zarządzanych dla partnerów w kanale IT. Usługa „Managed Power as a Service”, dostępna za pośrednictwem ALSO, Ingram Micro i TechData, łączy zasilacze bezprzerwowe Smart-UPS firmy Schneider Electric (APC) z wielokrotnie nagradzanymi usługami „Monitoring & Dispatch” oraz platformą EcoStruxure, aby pomóc partnerom w tworzeniu własnej oferty „as-a-service”, z elastycznymi opcjami finansowania od zrzeszonych dystrybutorów IT.

W ostatnim roku nasze zespoły niestrudzenie pracowały nad tworzeniem najlepszych na rynku propozycji usług i ulepszaniem doświadczeń partnerów w całym regionie. Chciałbym podziękować naszym partnerom, którzy są i zawsze będą kluczowi dla naszej działalności – powiedział David Terry, vice president, IT Channels w Schneider Electric na Europę. – Ponieważ w kanale koncentrujemy się teraz na zrównoważonym rozwoju środowiskowym, jako Schneider Electric angażujemy się we wspieranie partnerów w tworzeniu zrównoważonych modeli biznesowych. Takie modele nie tylko napędzają wzrost, ale także radykalnie zmniejszają emisję dwutlenku węgla. Wierzymy, że będzie to kluczowy punkt dla partnerów w 2022 r. i w kolejnych latach.

Canalys Channel Leadership Matrix EMEA 2021 ocenia wydajność dostawców w 12 kluczowych obszarach, tworząc punkt odniesienia dla organizacji w regionie EMEA. Odpowiedzi są pogrupowane w trzy tematy, które obejmują programy i wsparcie, zaangażowanie w sprzedaż oraz doświadczenie partnerów. Wyniki zbiera się na bieżąco, aby zapewnić ciągły podgląd w czasie rzeczywistym, jeśli chodzi o zdolności dostawcy w zakresie obsługi jego kanału.

Źródło: Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę