elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Schneider Electric z kolejnym sukcesem w branży

Schneider Electric
Reklama
Reklama

Schneider Electric trzeci raz z rzędu otrzymał tytuł „Vendor Champion” w raporcie Canalys Channel Leadership Matrix. Niezależna firma badawcza Canalys przyznała marce APC tytuł „EMEA Channel Leadership Champion” za wysoki poziom współpracy z klientami, zaangażowanie w rozwój modeli biznesowych opartych na partnerstwie oraz jakość wsparcia technicznego. Status „Champion” odzwierciedla najwyższy poziom doskonałości w zarządzaniu kanałami i pokazuje konsekwentny wzrost z roku na rok.

Przez cały 2021 r. Schneider Electric – działający w obszarze transformacji cyfrowej zarządzania energią oraz automatyki, zdobywca miejsca nr 1 w rankingu CorporateKnights 2021 w obszarze zrównoważonego rozwoju – rozwijał nowe oferty usług, równocześnie dostosowując programy, systemy wsparcia i korzyści do swoich partnerów. Co więcej, firma zwiększyła wolumen transakcji pośrednich poprzez sieć partnerską o 4%, zarazem rekrutując i poprawiając zakres wsparcia we wszystkich kluczowych obszarach, w tym w Europie Środkowo-Wschodniej oraz na Półwyspie Iberyjskim.

Reklama

W kwietniu 2021 r. Schneider Electric uruchomił program Edge Software & Digital Services. To pełen zestaw korzyści, narzędzi wsparcia i certyfikatów, który umożliwia dostawcom rozwiązań IT tworzenie praktyki o nazwie „Managed Power Services”. Nowy program, opracowany w odpowiedzi na rozwój technologii przetwarzania na krawędzi sieci (edgecomputing), pozwala na tworzenie stałych strumieni przychodów dzięki oferowaniu zdalnego monitorowania i zarządzania infrastrukturą fizyczną w sieciach klientów. Wszystko to z wykorzystaniem oprogramowania i usług cyfrowych EcoStruxure od firmy Schneider Electric.

Reklama

Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na wzorce biznesowe oparte na modelu usługowym firma Schneider Electric przyjęła podejście „channel-first” w ramach swojej pierwszej oferty „as-a-service”. Efektem jest współpraca z dystrybutorami IT w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech oraz Austrii i wsparcie ich w dostarczaniu pierwszej na rynku oferty usług zarządzanych dla partnerów w kanale IT. Usługa „Managed Power as a Service”, dostępna za pośrednictwem ALSO, Ingram Micro i TechData, łączy zasilacze bezprzerwowe Smart-UPS firmy Schneider Electric (APC) z wielokrotnie nagradzanymi usługami „Monitoring & Dispatch” oraz platformą EcoStruxure, aby pomóc partnerom w tworzeniu własnej oferty „as-a-service”, z elastycznymi opcjami finansowania od zrzeszonych dystrybutorów IT.

W ostatnim roku nasze zespoły niestrudzenie pracowały nad tworzeniem najlepszych na rynku propozycji usług i ulepszaniem doświadczeń partnerów w całym regionie. Chciałbym podziękować naszym partnerom, którzy są i zawsze będą kluczowi dla naszej działalności – powiedział David Terry, vice president, IT Channels w Schneider Electric na Europę. – Ponieważ w kanale koncentrujemy się teraz na zrównoważonym rozwoju środowiskowym, jako Schneider Electric angażujemy się we wspieranie partnerów w tworzeniu zrównoważonych modeli biznesowych. Takie modele nie tylko napędzają wzrost, ale także radykalnie zmniejszają emisję dwutlenku węgla. Wierzymy, że będzie to kluczowy punkt dla partnerów w 2022 r. i w kolejnych latach.

Canalys Channel Leadership Matrix EMEA 2021 ocenia wydajność dostawców w 12 kluczowych obszarach, tworząc punkt odniesienia dla organizacji w regionie EMEA. Odpowiedzi są pogrupowane w trzy tematy, które obejmują programy i wsparcie, zaangażowanie w sprzedaż oraz doświadczenie partnerów. Wyniki zbiera się na bieżąco, aby zapewnić ciągły podgląd w czasie rzeczywistym, jeśli chodzi o zdolności dostawcy w zakresie obsługi jego kanału.

Źródło: Schneider Electric

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama