Schneider Electric w czołówce w rankingu Gartnera

Schneider Electric na 4. miejscu w rankingu Gartnera Schneider Electric

Schneider Electric zajął 4. miejsce w corocznym rankingu Gartnera, który został opublikowany pod koniec maja. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów dotyczących korporacyjnych łańcuchów dostaw. Schneider Electric znalazł się po raz szósty na liście 25 najlepszych.

Coroczny ranking Gartnera identyfikuje liderów łańcucha dostaw i podkreśla ich najlepsze praktyki, w szczególności celebrując te, które wykazują zgodność z trzema makrotrendami: zintegrowanej organizacji zorientowanej na cel, transformacji dostosowujących do potrzeb klienta oraz cyfryzacji łańcuchów dostaw.

Dla firmy Schneider Electric nagroda ta jest szczególnie ważna, ponieważ została przyznana za wyjątkowo trudny rok: menedżerowie łańcucha dostaw na całym świecie musieli radzić sobie z trudnościami spowodowanymi przez pandemię, a także z falą katastrof spowodowanych pogodą i innymi zakłóceniami, często wymagającymi szybkiej adaptacji oraz przeformowania sposobów działania i ustalonych metod pracy w odpowiedzi na szybko zmieniające się okoliczności.

- To naprawdę zaszczyt być tak wysoko cenionym przez naszych rówieśników z globalnego łańcucha dostaw - powiedział Mourad Tamoud, dyrektor ds. łańcucha dostaw w Schneider Electric. - Wykorzystując naszą strategię łańcucha dostaw Strive, udało nam się wykazać odporność w trudnym roku. Ciężko pracujemy również nad dalszą dekarbonizacją naszej działalności i zaangażowaniem naszych dostawców w podobną dekarbonizację, aby osiągnąć nasz cel, jakim jest łańcuch dostaw o zerowej emisji dwutlenku węgla, do 2050 r.

Ponadto zakład produkcyjny Schneider Electric w Lexington, w stanie Kentucky, został uznany za zaawansowaną „latarnię” czwartej rewolucji przemysłowej, przez Światowe Forum Ekonomiczne. Jest to już trzecia fabryka Schneidera, która otrzymała to wyróżnienie za sukces we wdrażaniu technologii 4IR na dużą skalę, z dotychczas wykazanymi korzyściami.

Na początku bieżącego roku firma Schneider Electric została uznana przez Corporate Knights za najbardziej zrównoważoną korporację na świecie i ogłosiła przyspieszenie swoich zobowiązań w zakresie ESG i agresywnych celów na 2025 r., aby zmniejszyć emisję CO2 ze swoimi klientami i ekosystemem partnerskim. W ramach tych zobowiązań Schneider Electric niedawno uruchomił zadanie Zero Carbon, które ma na celu zmniejszenie śladu węglowego w łańcuchu dostaw. Firma będzie współpracować z 1000 spośród swoich największych dostawców w celu zmniejszenia emisji CO2 wynikających z ich działalności o połowę do 2025 r.

Obecnie wybrane firmy odpowiadają za 70% emisji dwutlenku węgla w łańcuchu Schneider Electric. Ta inicjatywa jest częścią celów firmy Schneider Electric w zakresie zrównoważonego rozwoju na lata 2021–2025 i stanowi konkretny krok w kierunku ograniczenia wzrostu średnich globalnych temperatur do najwyżej 1,5°C do 2050 r., zgodnie z celem porozumienia paryskiego.

Źródło: Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę