Schneider Electric ukierunkowany na cele środowiskowe

Schneider Electric ukierunkowany na cele środowiskowe Pixabay

Schneider Electric odpowiada na oczekiwania Unii Europejskiej dotyczące szybszej realizacji celów środowiskowych poprzez aktualizację polityki w zakresie gazów cieplarnianych SF6.

Schneider Electric wspiera decyzje Komisji Europejskiej w kwestii niedawnego oświadczenia w sprawie wykorzystania w przyszłości najsilniejszego gazu cieplarnianego na świecie. Propozycja zmian w polityce UE obejmuje SF6. To gaz, który przez dziesięciolecia był szeroko stosowany w urządzeniach elektrycznych ze względu na jego wyjątkową przydatność i brak konkurencyjnych alternatyw.

Spełniając obietnicę stworzenia pełnego portfolio produktów wolnych od SF6, Schneider Electric kontynuuje wprowadzanie przełomowego pakietu ekologicznych i cyfrowych technologii, które pozwalają uniknąć stosowania gazu cieplarnianego SF6, zastępując go czystym powietrzem.
Dostępność i niezawodność tych długo oczekiwanych „czystych technologii” sprawia, że obecne działania UE w zakresie rewizji polityki F-gazów stają się możliwe do zrealizowania w bliższej perspektywie. Jeżeli w przyszłości zostanie przyjęta zmieniona polityka europejska ograniczająca stosowanie SF6, będzie ona stanowiła kamień milowy w dążeniu do osiągnięcia europejskich celów klimatycznych – tym bardziej, że szansa zatrzymania globalnego ocieplenia na poziomie +1,5°C zaczyna drastycznie szybko znikać.

Źródło: Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę